Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

W Miejsko-Gminnym Ośrodku Promocji Kultury w Koziegłowach realizowane są cykliczne, bezpłatne spotkania plastyczne skierowane do grupy dzieci w wielu od 7 do 10 lat. A wszystko to dzięki dofinansowaniu ze środków Programu ,,Działaj Lokalnie" Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Centrum Inicjatyw Lokalnych - ODL w Zawierciu oraz Gminę Koziegłowy.
Zajęcia mają za zadanie uwrażliwić młodych uczestników na piękno natury i dzieł sztuk plastycznych poprzez poznawanie nowych form plastycznych. Każde spotkanie to odrębna forma przenosząca dzieci w świat barw, kolorów, cieni i kresek.
- Kropki, kreski, plamy - „Najpiękniejszy widok”.
Dzieci rysowały na kartoniku kropki za pomocą piórka i tuszu. Starały się odpowiedzieć na pytania: jakie mogą być kropki, kreski, plamy, następnie zwizualizowały najpiękniejszy widok jaki kiedykolwiek widziały i narysowały go za pomocą tuszy, wykorzystując omawiane kropki, linie, plamy, kreski.
- „Rzeka” - możliwości wyrazowe kreski, rysunek miękkim ołówkiem oraz węglem i kredą na szarym papierze.
Badały możliwości uzyskiwania zróżnicowanych plam walorowych za pomocą różnego nacisku miękkiego ołówka, poszukiwały różnych odcieni szarości zarysowując prostokąty karty w wymyślone przez siebie desenie. Zajęcie było wzbogacone wycieczką nad pobliską rzekę. Dzieci zwracały uwagę na powierzchnię leniwie płynącej wody, na widoczne w niej odbicia roślinności i nieba, na najciemniejsze i najjaśniejsze miejsca. Po powrocie do pracowni rysowały zapamiętane widoki ołówkiem na kartce A3, a potem węglem i kredą na szarym papierze.
- „Rajski ptak w rajskim ogrodzie” - barwy czyste: podstawowe i pochodne, technika akwareli. Zamiana koloru na teksturę.
Tutaj poznawały zasady malowania akwarelami. Ćwiczyły przez zabawę prawidłowy nacisk pędzla. Eksperymentowały z ilością używanej farby i wody, z nakładaniem na siebie transparentnych plam, mieszaniem kolorów itd. Po obejrzeniu prezentacji ze zdjęciami rajskich ptaków, lirogonów, kwezali rozpoczęły malowanie na papierze akwarelowym suchym, wilgotnym lub mokrym. Następnie wykonały graficzną, czarno- białą interpretację swojego obrazka zamieniając kolor na wymyśloną przez siebie teksturę.
- „Dzięcioł zielony” - gwasz.
Dzieci obejrzały prezentację dotyczącą wyglądu, środowiska życia, zachowań dzięcioła zielonego. Instruktorka wyjaśniła na czym polega technika gwaszu. Dzieci wymieniły w jakich sytuacjach i miejscach można zobaczyć dzięcioły zielone i przystąpiły do malowania. Zajęcia miały dodatkowy walor edukacji ekologicznej.
W dalszej części spotkań dzieci zapoznają się z suchymi i tłustymi pastelami, mozaiką, sgraffito, akrylami, poznają monotypie, druk strukturalny, druk z płyt glinianych.
Zajęcia prowadzone są przez instruktora panią Joannę Brzezińską. Wyniki prac będzie można podziwiać na wystawie w Galerii Promo Arte w MGOPK, 9 grudnia 2019 r. o godz. 16.30, na którą serdecznie zapraszamy.

Materiał przygotowany został w MGOPK w Koziegłowach

18

LIS

2019

420

razy

czytano

1405/4530

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Mapa inwestycji

Logo serwisu.