Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Szkoła Podstawa w Pińczychach z wizytą w Sofii

Z wizytą w Sofii

W ramach programu Erasmus+ uczniowie Szkoły Podstawowej w Pińczycach wraz z nauczycielami uczestniczyli w międzynarodowej wymianie szkół, która tym razem odbyła się w Bułgarii w dniach 8-13.12.2019 roku. Gospodarze przygotowali wiele ciekawych i atrakcyjnych warsztatów, które w większości dotyczyły bezpiecznego korzystania z Internetu i brzmi on następująco: „ Bezpieczny Internet, prawdziwa wolność”. Podczas wizyty w Sofii uczestnicy projektu zwiedzili stolicę, m.in.  Historyczne Muzeum Narodowe, Sobór św. Aleksandra Newskiego, Cerkiew św. Jerzego. Uczestniczyli również w warsztatach rękodzielniczych w Centrum dla dzieci oraz warsztatach wyrobu czekolady.

Bardzo atrakcyjna okazała się dla uczniów wizyta w Parku technologiczno-interaktywnym, gdzie mogli oni nie tylko zobaczyć wiele naukowych pomocy, ale samodzielnie wykonać doświadczenia. Równie przyjemne chwile wszyscy realizatorzy projektu „Safe Internet, Real Freedom” spędzili w Plovdivie, miasteczku, które w 2019r. otrzymało status Europejskiej Stolicy Kultury. Odwiedzili tu m.in. Muzeum Etnograficzne, mieszczące eksponaty związane z historią bułgarskiego rzemiosła.

Punktem kulminacyjnym wizyty był Wieczór prezentacji Kultur, czyli Culture Show, podczas którego wszystkie kraje uczestniczące w projekcie (Turcja, Litwa, Włochy, Rumunia, Bułgaria, Polska) prezentowały swoje tradycje i zwyczaje.

Wszyscy uczestnicy projektu brali również udział w szeregu seminariów i spotkań dotyczących bezpiecznych zachowań w Internecie i powrócili ze świadomością, iż niewłaściwe korzystanie z niego niesie ze sobą wiele zagrożeń.

 

Materiał przygotowany przez Szkołę Podstawową w Pińczycach

19

GRU

2019

493

razy

czytano

1385/4578

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Mapa inwestycji

Logo serwisu.