Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

UKS Fair Play Koziegłowy zorganizował cykl turniejów halowej piłki nożnej. Turnieje odbywały się w hali sportowej w Zespole Szkół w Koziegłowach.

Pierwszy turniej odbył się 18 listopada i był poświęcony upamiętnieniu 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Brali w nim udział najstarsi uczniowie szkół podstawowych Gminy Koziegłowy. W tej rywalizacji najlepsi okazali się zawodnicy z Koziegłów. Drugie miejsce zajęła drużyna z Cynkowa a trzecie z Lgoty Górnej. Tytuł najlepszego zawodnika został przyznany Kamilowi Osadnikowi (SP Koziegłowy) a najlepszego strzelca - Ksaweremu Kubalskiemu (SP Koziegłowy).

Turniej Mikołajkowy, który odbył się 7 grudnia przeznaczony był dla najmłodszych uczniów szkół podstawowych i przedszkolaków (rocznik 2011 i młodsi). Po zaciętej rywalizacji w meczu finałowym, zwycięzcami turnieju okazali się zawodnicy z Cynkowa, pokonując 2:1 drużynę UKS Koziegłowy. Trzecie miejsce zajęła drużyna UKS Myszków. Najlepszymi strzelcami zostali Alan Mucha i Dominik Będkowski, którzy strzelili po 5 bramek. Wszystkie dzieci biorące udział w turnieju otrzymały medale, statuetki, kalendarze i słodycze ufundowane przez Burmistrza Gminy i Miasta Koziegłowy.

Turniej rozegrany 9 grudnia, z okazji Mikołaja, przeznaczony był z kolei dla uczniów z klas VI i młodszych (rocznik 2007 i młodsi). Siedem drużyn, które brały w nim udział reprezentowało 6 szkól podstawowych z naszej Gminy (Koziegłowy I i II, Lgota Górna, Cynków, Gniazdów, Koziegłówki, Winowno). Niepokonane były drużyny
z Koziegłów, remisując w bratobójczym pojedynku 2:2. Po zakończonym turnieju na pierwszej pozycji znalazła się starsza drużyna Koziegłowy II. Drugie miejsce przypadło ekipie z Cynkowa, a trzecie zajęła - najmłodsza w turnieju - drużyna Koziegłowy I. Najlepszym strzelcem został Bartek Maciąg, bramkarzem Oliver Jerz, a najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Jakub Słociński.Turnieje były dopełnieniem sportowego roku 2019.