Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

W Koziegłowach Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała już po raz 19. Wielkie zaangażowanie wolontariuszy oraz otwarte serca mieszkańców sprawiły, że całe rodziny, tak jak każdego roku, tłumnie odwiedziły MGOPK w Koziegłowach chętnie wrzucając datki do puszek. Kolejny raz udało nam się razem złapać wiatr w żagle i tym samym pobić rekord. Razem zagraliśmy i zebraliśmy 27 516,21 PLN.


W Miejsko – Gminnym Ośrodku Promocji Kultury w Koziegłowach przez kilka godzin odbywały się liczne występy artystyczne. Na scenie pojawiła się Gminna Orkiestra Dęta Koziegłowy, Soliści Studia Piosenki, KGW Lgoczanki, Dziecięcy GZPiT „Koziegłowy”, Koziegłowski Uniwersytet Trzeciego Wieku.


Z samej tylko licytacji do puszki trafiło ponad 4600 PLN. Zlicytowano m.in. fotel wicestarosty, zwiedzanie fabryki „bocar”, hełmy i kalendarze strażackie, przejażdżki wozem strażackim, voucher do Studia Figura, Medy - Gym oraz na trening z Nicolettą Sularz, voucher na catering ufundowany przez „Silver”, torty oraz wiele innych interesujących gadgetów przygotowanych przez naszych sponsorów. Mieszkańcy mieli po raz pierwszy możliwość dokonywania wpłat za pośrednictwem terminala płatniczego. Ta forma przekazywania datków cieszyła się dużym powodzeniem.


Prężnie działała kawiarenka, w której można było skosztować  m.in. wyśmienitych ciast i babeczek przygotowanych przez panie z KGW.


Strażacy przygotowali pokaz udzielania pierwszej pomocy, a dodatkowo chętne osoby mogły skorzystać z możliwości przejażdżki specjalistycznym quadem.


Nowość na tegorocznym finale stanowiła zorganizowana przez Fundację DKMS rejestracja potencjalnych dawców szpiku kostnego. Akcja cieszyła się sporym zainteresowaniem. Najwięcej, aż 3059,79 PLN uzbierał do puszki wolontariusz Kacper Skubis.

Materiał przygotowany przez Szefa Sztabu WOŚP w Koziegłowach Mateusza Frączka

15

STY

2020

509

razy

czytano