Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Urodziny 100-latki Pani Marianny Szkop

31 stycznia (piątek) delegacja z Gminy i Miasta Koziegłowy w osobach: Burmistrza Jacka Ślęczki, Wiceprzewodniczącego Rady Gminy i Miasta Koziegłowy Dariusza Stuły, Dyrektora Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Koziegłowach Agnieszki Kłys oraz Sołtysa Glinianej Góry Małgorzaty Frączek odwiedziła szanowną jubilatkę Mariannę Szkop, aby złożyć jej najserdeczniejsze życzenia z okazji setnej rocznicy urodzin.  


Pani  Marianna urodziła się 24 stycznia 1920 r. w rodzinie rolniczej. Jej ojciec walczył podczas I wojny światowej. Wojenna zawierucha sprawiła, że po powrocie z wojny zastał spustoszony dom i pola uprawne. Stopniowo dzięki znajomości stolarki i ciesielstwa starał się poprawić warunki życiowe swoje i sześciorga dzieci.


W 1941 r. Pani Marianna wyszła za mąż. Od Ojca otrzymała działkę pola bez domu. Od tej pory starała się wraz z mężem powiększyć malutkie gospodarstwo. Dzięki swoje pracowitości przez lata powiększyła gospodarstwo 20 krotnie, wybudowała dom, budynki gospodarcze oraz kupiła maszyny rolnicze.


Przeżyła z mężem 70 lat. Ma 2 córki, 3 wnuków, 1 wnuczkę, 6 prawnuków i czeka na prawnuczkę.


Za wzorowe prowadzenie gospodarstwa była kilkakrotnie odznaczana, a na pierwszy ciągnik dostała zlecenie za wzorowe wywiązanie się ze sprzedaży bydła i płodów rolnych. Specjalizowała się w hodowli bydła mlecznego i opasów.
 

Pomimo, że osiągnęła taki wiek nadal żywo interesuje się gospodarstwem, które powierzyła dzieciom.

 

03

LUT

2020

926

razy

czytano

1291/4494

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.