Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Uczniowie z Gniazdowa na Śląskim Festiwalu Nauki

27 stycznia odbył się w Katowicach IV Śląski Festiwal Nauki, na który również przybyli uczniowie klas V–VIII Szkoły Podstawowej w Gniazdowie pod opieką mgr Teresy Pakuły – Sosnowskiej, mgr Anny Nocuń oraz mgr Tomasza Mygi.

Nasi uczniowie mogli się przekonać, że nawet skomplikowane badania laboratoryjne da się wytłumaczyć w zrozumiały dla przeciętnego słuchacza sposób oraz, że nauką można się nawet bawić. Z ogromnym zainteresowaniem podchodzili do wszelkich dostępnych stanowisk, aby samemu dokonać eksperymentu, podziwiać eksponaty, czy brać czynny udział w zabawach, quizach oraz warsztatach poświęconych między innymi: programowaniu, konstruowaniu robotów z klocków LEGO, druku 3D, pierwszej pomocy, kulinarnych, plastycznych, laboratoryjnych, chemicznych, ekologicznych.

Nasi uczniowie wrócili do domu bardzo podekscytowaniu, ciągle dzieląc się między sobą wrażeniami z odbytej wycieczki. Już planują ponowny wyjazd za rok na kolejny Śląski Festiwal Nauki.

Śląski Festiwal Nauki KATOWICE to obecnie jedno z największych wydarzeń popularnonaukowych w kraju i Europie. Dotychczasowe edycje przyciągnęły już ponad 100 tysięcy osób. W programie znajdują się: pokazy, doświadczenia, wystawy, prezentacje i wykłady z 6 obszarów nauk: humanistyczno-społecznych, przyrodniczych, ścisłych, medycznych, technicznych oraz z zakresu sztuki. W czwartej edycji odbyło się także wiele dodatkowych atrakcji: Festiwal Szkół Ponadpodstawowych „Sięgnij po zawód”, debiutującą w ramach ŚFN KATOWICE strefę elektromobilności, a także strefę sportu, strefę dziecka. W  tym roku towarzyszyła jej strefa aktywności, której uczestnicy mogli uczyć się kształtowania odpowiednich nawyków związanych z utrzymywaniem właściwej postawy ciała, czy strefa e-sportu.

 

 

 

06

LUT

2020

682

razy

czytano

1168/4401

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.