Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Warsztaty profilaktyczne dla rodziców i nauczycieli

Burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy i koordynatorzy Projektu Profilaktycznego „2B3 – TO BE FREE! (BY BYĆ WOLNYM!)” zapraszają rodziców oraz nauczycieli na warsztaty profilaktyczne pt. „Dlaczego w świecie cyfrowym tak ważne są relacje osobiste?”, które odbędą się 13 lutego (czwartek) w godz. 16.00-17.30 w Zespole Szkół w Koziegłowach.

Warsztaty poprowadzi dr Maciej Dębski – wykładowca akademicki Instytutu Filozofii, Socjologii i Dziennikarstwa Uniwersytetu Gdańskiego, socjolog problemów społecznych, edukator społeczny, ekspert w realizacji badań naukowych, ekspert Najwyższej Izby Kontroli, Ministerstwa Cyfryzacji, Rzecznika Praw Obywatelskich, Fundator i Prezes Fundacji DBAM O MÓJ Z@SIĘG, autor/współautor publikacji naukowych z zakresu problemów społecznych (bezdomność, przemoc w rodzinie, uzależnienia od substancji psychoaktywnych, uzależnienia behawioralne), autor/współautor dokumentów strategicznych, programów lokalnych w zakresie problemów społecznych, w szczególności uzależnień behawioralnych oraz cyberprzemocy. Wdrożył innowacyjny eksperyment POZ@ SIECIĄ polegający na odcięciu na trzy doby ponad sto młodych osób od wszelkich mediów cyfrowych, inicjator ogólnopolskich badań naukowych „pt. Młodzi Cyfrowi – Cyfrowi Rodzice”, autor i pomysłodawca zestawu edukacyjnego dla dzieci FONOLANDIA, pomysłodawca projektu badawczego pt. GRANIE NA EKRANIE.

W trakcie warsztatów dowiedzą się Państwo m. in.: 

  • co to są uzależnienia behawioralne i czym jest fonoholizm,
  • jakie są mechanizmy uzależnienia od mediów cyfrowych i internetu,
  • jak rozpoznać u dziecka pierwsze oznaki uzależnienia od mediów cyfrowych,
  • jakie są wyniki najnowszych badań w zakresie problematyki e-uzależnień, w tym o wynikach prowadzonego eksperymentu POZ@ SIECIĄ,
  • jakie są skutki nałogowego korzystania z telefonów komórkowych i innych mediów cyfrowych,
  • w jaki sposób ustalać zasady korzystania z telefonu komórkowego i innych urządzeń cyfrowych w domu i poza nim,
  • o czym należy pomyśleć, aby zaplanować rodzinny czas bycia off-line,
  • jak w prosty sposób ograniczyć korzystanie z telefonów komórkowych w domu,
  • jak duże znaczenie mają bezpośrednie relacje międzyludzkie.

– Bardzo zależy nam, aby wzięli państwo udział w naszym przedsięwzięciu. Prosimy o przekazanie wychowawcom informacji, czy będą państwo mogli uczestniczyć w warsztatach, abyśmy mogli odpowiednio wszystko przygotować – mówią koordynatorzy projektu.

Warsztaty są bezpłatne. Zostały w całości sfinansowane przez Gminę i Miasto Koziegłowy, w ramach Projektu Profilaktycznego „2B3 – TO BE FREE!"

 

10

LUT

2020

553

razy

czytano

1349/4594

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Mapa inwestycji

Logo serwisu.