Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Uczniowie SP w Gniazdowie na Politechnice

Uczniowie SP w Gniazdowie po raz kolejny uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych przez  Politechnikę Częstochowską w ramach projektu „Eko-detektywi”. Były to zajęcia terenowe w Gminie Olsztyn, podczas których uczniowie pobierali do badań próbki wody z rzeki Warty oraz próbki gleby z Jury Krakowsko-Częstochowskiej, a także wykonywali pomiary geodezyjne terenu. Uczniowie zapisując wyniki swoich pomiarów przygotowywali materiał do badań laboratoryjnych.

Kolejnym działaniem były badania pobranych próbek w laboratoriach Politechniki. Najpierw  badano próbki gleby używając różnych odczynników  chemicznych w celu wykrycie  zanieczyszczeń. Następnie uczniowie przygotowywali preparaty do mikroskopowania. Obserwowali fragmenty roślin i zwierząt żyjących w wodzie. Wszystkie wyniki badań zapisywali w swoich kartach pracy. Najtrudniejszym zadaniem do wykonania były obliczenia geodezyjne, ale i z tym poradzili sobie doskonale. 

Uczniowie z Gniazdowa stwierdzili, że połączenie nauki z praktycznym działaniem to doskonały pomysł, aby zainteresować się różnymi dziedzinami nauki, a także rozwijać swoje pasje.

– Składamy podziękowania Pani prof. dr hab. inż. Jolancie Sobik-Szołtysek i Pani dr inż. Annie Kwarciak-Kozłowskiej za zaproszenie naszej szkoły do realizacji projektu – mówi dyrektor SP w Gniazdowie Teresa Pakuła-Sosnowska.

20

LUT

2020

717

razy

czytano

1257/4554

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Mapa inwestycji

Logo serwisu.