Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Święto tańca w Zespole Szkół w Koziegłowach

Zespół Szkół w Koziegłowach gościł 1 marca niezwykle barwną grupę tancerzy z całej Polski, którzy rywalizowali w turnieju tańca towarzyskiego o Puchar Burmistrza Gminy i Miasta Koziegłowy.

Przygotowania do tak dużej imprezy trwały już od piątku. Trzeba było przygotować stoły, krzesła, szatnie i przebieralnie. W sobotę dodatkowo ruszyła do pracy kuchnia, gdzie przygotowywany był żurek, bigos, hot-dogi i inne przysmaki. Taniec wymaga siły i energii, więc należało zadbać o potrzeby kulinarne zawodników, a przy okazji także publiczności. W niedzielę od samego rana na korytarzach zrobiło się pogodnie i bardzo kolorowo. Od godz. 9 zawodnicy mogli się rejestrować. Zawody rozpoczęły się o godzinie 11, natomiast o godz. 18 miała miejsce finałowa gala, która zakończyła się o 21.

I Gala Tańca Towarzyskiego i prezentacja najlepszych par zachwyciła licznie zgromadzoną publiczność. Lekkość, wdzięk, gracja, kunszt taneczny konkurujących par nagradzano gromkimi brawami.

Rozwijanie talentów i zainteresowań uczniów, w dziedzinie tańca, ma miejsce w Zespole Szkół w Koziegłowach już od 2004 roku. Inicjatywa nauczycieli wychowania fizycznego, a szczególnie pani Beaty Gwardyś, która prowadzi formacje taneczne Szok i Szok junior, zaowocowała organizacją na terenie Zespołu Szkół  w Koziegłowach cyklicznej imprezy -  Międzypowiatowego Przeglądu Szkolnych Zespołów Tanecznych,  w której uczestniczą formacje taneczne nie tylko ze szkół Gminy i Miasta Koziegłowy, ale także z Blachowni, Częstochowy, Pilicy oraz Myszkowa. Turnieje tańca cieszą się niezmiennym zainteresowaniem i gromadzą coraz więcej grup. Średnio w jednym turnieju bierze udział dwadzieścia formacji. Formacja Szok może pochwalić się licznymi osiągnięciami na szczeblu powiatowym i ogólnopolskim. Jest to dla nas powód do dumy.

Dla społeczności Zespołu Szkół w Koziegłowach wyróżnieniem i zaszczytem było gościć w swoich progach wysokiej klasy reprezentantów w trudnej sztuce tańca towarzyskiego. Oglądać owoce ich trudu, ciężkiej fizycznej pracy i prawdziwej pasji - na żywo, na parkiecie Hali Sportowej w kompleksie budynków Zespołu. Z nadzieją, że być może także wśród uczniów naszej szkoły, rosną już przyszli zawodnicy klasy „A” czy nawet „S”,  dziękujemy Szkole Tańca „Dobrowolscy” za promowanie tak pięknej sztuki, sztuki tańca towarzyskiego, w Gminie i Mieście Koziegłowy.

Oczekując na II Galę Tańca Towarzyskiego, nie można pominąć okazji, aby z całego serca podziękować sztabowi niezawodnych, zaangażowanych, pracujących od soboty do późnych godzin nocnych w niedzielę, pracowników Zespołu Szkół w Koziegłowach. Pracując ramię w ramię z wydelegowanymi przedstawicielami Szkoły Tańca Dobrowolscy  zadbali o wizerunek i promocję Gminy i Miasta Koziegłowy. 

To właśnie dzięki ich wysiłkom, chęci pomocy i jak najserdeczniejszego przyjęcia tancerzy z całej Polski, życzliwości i poczucia odpowiedzialności za powierzone zadania oraz tradycyjnej, staropolskiej gościnności, można cieszyć się satysfakcją z obfitującego w wiele radosnych momentów niedzielnego wieczoru.

Równocześnie gratulacje składamy na ręce wszystkich występujących tancerzy. Od zwycięzców do tych, którzy nie awansowali do kolejnych etapów. Oglądanie Waszego tańca to wielkie przeżycie, które na długo zostanie w pamięci uczniów i ich rodziców, nauczycieli, pracowników i mieszkańców naszej gminy. W naszej ocenie wszyscy zwyciężyliście. Prosimy o przyjęcie życzeń kolejnych, znakomitych dokonań, które zaowocują najwyższymi stopniami podium.

Dyrekcja Zespołu Szkół w Koziegłowach

Na zdjęciach zespoły "Szok" i "Szok junior" oraz Gala Taneczna

Fotoreportaż z Gali Tanecznej w ZS w Koziegłowach obejrzeć można TUTAJ

12

MAR

2020

734

razy

czytano

1385/4571

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Mapa inwestycji

Logo serwisu.