Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Szanowni Mieszkańcy Gminy i Miasta Koziegłowy

Szanowni Mieszkańcy Gminy i Miasta Koziegłowy,

Mija już prawie miesiąc odkąd trwa walka z pandemią koronawirusa COVID-19 w Polsce, odkąd znaleźliśmy się w sytuacji, która jest dla nas wszystkich bardzo trudna.

Wszyscy czujemy się zaniepokojeni. Obawiamy się o zdrowie nasze i naszych bliskich, boimy się zagrożeń związanych z pandemią - zarówno tych zdrowotnych, jak i gospodarczych.

W tych trudnych dla nas wszystkich chwilach, pragnę Państwu, gorąco podziękować za samodyscyplinę, za przestrzeganie ograniczeń i zakazów wprowadzonych zarówno na szczeblu krajowym, jak i samorządowym.

Wchodzimy w decydującą walkę z koronawirusem, to dzisiaj od naszej postawy zależy życie naszych bliskich, sąsiadów i znajomych. Nie traktujmy tego okresu jako wakacji lub ferii – starajmy się przebywać jak najwięcej w domu i unikajmy dużych skupisk ludzi. Proszę Was o rozwagę i nadal,
o stosowanie się do zaleceń, które mają nam pomóc w zahamowaniu rozprzestrzeniania się koronawirusa w naszym społeczeństwie.

Sytuacja jest bardzo poważna, dlatego wprowadziłem ograniczenia w funkcjonowaniu Urzędu Gminy i Miasta Koziegłowy oraz w Jednostkach Organizacyjnych. Dlatego też większość spraw można załatwić telefonicznie lub mailowo. Informacje, jak załatwić sprawy pilne w Urzędzie oraz w jednostkach podległych w czasie trwania stanu zagrożenia epidemicznego, publikowane są na naszej gminnej stronie. Zmiany w organizacji pracy urzędu nie powodują zaniedbania naszych obowiązków.

Drodzy Mieszkańcy, Przedsiębiorcy, Rolnicy,

Samorząd Gminy i Miasta Koziegłowy przewiduje pomoc dla przedsiębiorców i rolników, która będzie zależna od strat poniesionych wskutek pandemii wywołanej koronawirusem. Podstawowa pomoc dla firm przewidziana jest w rządowym pakiecie Tarczy Antykryzysowej, który ma ochronić firmy i pracowników przed skutkami epidemii wirusa.

Musimy być świadomi, że nasz sposób i styl życia uległy radykalnej zmianie. Kalendarz gminnych wydarzeń kulturalnych i sportowych ulegnie modyfikacji. Zakres tych zmian zostanie w ciągu najbliższych tygodni podany do publicznej wiadomości.

W naszej gminie prowadzone są różne działania, które mają na celu pomóc mieszkańcom przetrwać ten trudny czas, za co wszystkim zaangażowanym, bardzo dziękuję.
W ostatnich dniach Gmina złożyła wniosek do programu Zdalna Szkoła, dzięki któremu zakupimy niezbędny sprzęt dla uczniów nie mających warunków technicznych do uczestnictwa w kształceniu zdalnym.

W ramach Programu Operacyjnego Pomocy Żywnościowej Gminno-Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Koziegłowach przy pomocy Druhów OSP oraz pracowników Zespołu Usług Komunalnych w Koziegłowach przekazał dla 491 mieszkańców naszej gminny 6 ton 700 kg żywności. Przestrzeń Publiczna w gminie jest sukcesywnie i etapowo odkażana przez pracowników Zespołu Usług Komunalnych w Koziegłowach.

Seniorzy, osoby samotne i z niepełnosprawnościami, potrzebujące pomocy przy załatwianiu spraw, które wymagają wyjścia z domu, proszę o kontakt z Urzędem Gminy i Miasta Koziegłowy.

Pamiętajmy, wszyscy możemy pomagać osobom w swoim otoczeniu: seniorom, samotnym, osobom
z niepełnosprawnościami. Każdy z nas może wspierać w codziennych czynnościach, takich jak zakupy, zaopatrzenie w leki czy zdalne załatwianie spraw urzędowych.

Ja oczywiście, cały czas pozostaje do Państwa dyspozycji i służę pomocą.

Szanowni Mieszkańcy,

Zbliżają się święta Wielkanocne, inne niż kiedykolwiek. Czekają nas święta, przede wszystkim, bez spotkań z rodziną.
Starajmy się je spędzić z wiarą i nadzieją.

W tym trudnym czasie życzę Państwu dużo zdrowia i wytrwałości.

Jacek Ślęczka Burmistrz GiM Koziegłowy

 

09

KWI

2020

714

razy

czytano

1352/4547

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Mapa inwestycji

Logo serwisu.