Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

,,Łyk(o) tradycji" to tytuł projektu skierowanego do mieszkańców Gminy Koziegłowy, realizowanego od maja do października 2020 r. Jego autorem jest Koło Gospodyń Wiejskich ,,Ziemianki" z Koziegłów.

Projekt nawiązuje do dziedzictwa kulturowego ziemi koziegłowskiej, jego rękodzieła wiórowego. Wyroby wiórowe: kwiaty, kapelusze, koguciki są charakterystycznymi elementami rozpoznawalnymi w kraju i za granicą. To bogata historia, która na przestrzeni dziesiątek lat kształtowała życie gospodarcze, kulturowe i handlowe mieszkańców Gminy. Dzisiaj stanowi o tożsamości mieszkańców, jednak już w mocno okrojonej i zapomnianej formie. 

Projekt zakłada realizację warsztatów rękodzielniczych, na których uczestnicy zapoznają się z historią rękodzieła, wzornictwem oraz własnoręcznie wykonają ozdoby wiórowe m.in. Orła Białego. Będzie to miniatura 3-metrowego Orła jaki uczestniczył w 2019 r. w Biało-czerwonym Korowodzie w Warszawie. Wśród uczestników warsztatów przeprowadzone zostaną również dwa konkursy z nagrodami. Spotkania warsztatowe umilą występy członkiń Koła Gospodyń Wiejskich ,,Ziemianki" oraz słodkie poczęstunki. Z materiałów dokumentujących spotkania warsztatowe i spotkania z rękodzielnikami powstanie bogata dokumentacja fotograficzna i filmowa, która pozwoli na opracowanie folderu i filmu  promującego dziedzictwo rękodzielnicze Koziegłów.

Realizacja przedsięwzięcia jest możliwa dzięki pozyskaniu dofinansowania z Narodowego Centrum Kultury w ramach programu EtnoPolska 2020.

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w warsztatach. Dodatkowe informacje i zapisy w Kole Gospodyń Wiejskich ,,Ziemianki" pod nr tel. 601 93 34 45.

08

CZE

2020

846

razy

czytano

1199/4547

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Mapa inwestycji

Logo serwisu.