Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Emeryci dostali dofinansowanie na „Przystanek szczęścia”

Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów w Koziegłowach rozpoczęło w czerwcu realizację zadnia „Przystanek szczęścia”. Projekt dofinansowany został kwotą 40 tys. zł ze środków Programu Rządowego na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020”, edycja 2020. 8 czerwca prezes stowarzyszenia, Anna Witos, odebrała w Częstochowie z rąk Stanisława Szweda, Sekretarza Stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej promesę gwarantującą środki z programu ASOS.

Jednym z ważnych działań z zakresu polityki senioralnej Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wspierającym przede wszystkim aktywność osób starszych jest program ASOS. Celem programu jest poprawa jakości i poziomu życia osób starszych oraz zagospodarowanie ich potencjału poprzez umożliwienie im aktywności społecznej. Program ma przyczyniać się do pełniejszego korzystania z możliwości społeczno-zawodowych osób starszych.

– To nasz pierwszy projekt z programu ASOS. Dzięki zaangażowaniu i wsparciu Europoseł, pani Jadwigi Wiśniewskiej, poszliśmy krok dalej. Możemy realizować zadanie z zakresu edukacji społecznej, kulturowej i sportowej w nawiązaniu do 100. rocznicy urodzin Papieża Polaka. Do tej pory Stowarzyszenie skupiało się w swej działalności przede wszystkim na integracji seniorów poprzez organizację spotkań i wyjazdów turystycznych dla seniorów, dzięki wsparciu Burmistrza Gminy i Miasta Koziegłowy, z małych grantów w ramach zadań publicznych Gminy i Miasta Koziegłowy oraz ze środków własnych. Obecna sytuacja to bardzo trudny czas dla seniorów. Wszystkie działania podejmowane będą z zachowaniem wszelkich środków ostrożności. Jesteśmy w okresie życia, kiedy człowiek wreszcie ma czas na realizowanie marzeń i pomysłów z młodości, które wcześniej z różnych przyczyn nie były możliwe – podkreśliła Anna Witos.

„Przystanek szczęścia” to cykl zajęć dla 50 seniorów z Gminy i Miasta Koziegłowy. Głównym celem projektu jest podniesienie w ciągu 7 miesięcy aktywności edukacyjnej i społecznej wśród osób starszych (60+), poprzez nową ofertę warsztatów realizowanych przez Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów w partnerstwie z Gminą i Miastem Koziegłowy. Zajęcia dotyczące zdrowego odżywiania, zdrowego wyglądu i aktywności fizycznej będą uzupełnieniem spotkań – wspomnień o Janie Pawle II oraz wycieczki „Śladami Papieża Polaka”. Podsumowaniem zadania będzie przygotowanie przez uczestników zadania spektaklu artystycznego i wystawy poświęconej życiu Karola Wojtyły.

Oprócz Stanisława Szweda – Sekretarza Stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, w uroczystości wręczenia promes uczestniczyli: Szymon Giżyński – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Robert Magdziarz – Wicewojewoda Śląski oraz posłowie Prawa i Sprawiedliwości – Lidia Burzyńska i Mariusz Trepka.

15

CZE

2020

833

razy

czytano

1048/4401

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.