Skróty klawiszowe:

Emeryci dostali dofinansowanie na „Przystanek szczęścia”

Strona główna » Aktualności » Emeryci dostali dofinansowanie na „Przystanek szczęścia”

wielkość tekstu: A | A | A

Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów w Koziegłowach rozpoczęło w czerwcu realizację zadnia „Przystanek szczęścia”. Projekt dofinansowany został kwotą 40 tys. zł ze środków Programu Rządowego na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020”, edycja 2020. 8 czerwca prezes stowarzyszenia, Anna Witos, odebrała w Częstochowie z rąk Stanisława Szweda, Sekretarza Stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej promesę gwarantującą środki z programu ASOS.

Jednym z ważnych działań z zakresu polityki senioralnej Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wspierającym przede wszystkim aktywność osób starszych jest program ASOS. Celem programu jest poprawa jakości i poziomu życia osób starszych oraz zagospodarowanie ich potencjału poprzez umożliwienie im aktywności społecznej. Program ma przyczyniać się do pełniejszego korzystania z możliwości społeczno-zawodowych osób starszych.

– To nasz pierwszy projekt z programu ASOS. Dzięki zaangażowaniu i wsparciu Europoseł, pani Jadwigi Wiśniewskiej, poszliśmy krok dalej. Możemy realizować zadanie z zakresu edukacji społecznej, kulturowej i sportowej w nawiązaniu do 100. rocznicy urodzin Papieża Polaka. Do tej pory Stowarzyszenie skupiało się w swej działalności przede wszystkim na integracji seniorów poprzez organizację spotkań i wyjazdów turystycznych dla seniorów, dzięki wsparciu Burmistrza Gminy i Miasta Koziegłowy, z małych grantów w ramach zadań publicznych Gminy i Miasta Koziegłowy oraz ze środków własnych. Obecna sytuacja to bardzo trudny czas dla seniorów. Wszystkie działania podejmowane będą z zachowaniem wszelkich środków ostrożności. Jesteśmy w okresie życia, kiedy człowiek wreszcie ma czas na realizowanie marzeń i pomysłów z młodości, które wcześniej z różnych przyczyn nie były możliwe – podkreśliła Anna Witos.

„Przystanek szczęścia” to cykl zajęć dla 50 seniorów z Gminy i Miasta Koziegłowy. Głównym celem projektu jest podniesienie w ciągu 7 miesięcy aktywności edukacyjnej i społecznej wśród osób starszych (60+), poprzez nową ofertę warsztatów realizowanych przez Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów w partnerstwie z Gminą i Miastem Koziegłowy. Zajęcia dotyczące zdrowego odżywiania, zdrowego wyglądu i aktywności fizycznej będą uzupełnieniem spotkań – wspomnień o Janie Pawle II oraz wycieczki „Śladami Papieża Polaka”. Podsumowaniem zadania będzie przygotowanie przez uczestników zadania spektaklu artystycznego i wystawy poświęconej życiu Karola Wojtyły.

Oprócz Stanisława Szweda – Sekretarza Stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, w uroczystości wręczenia promes uczestniczyli: Szymon Giżyński – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Robert Magdziarz – Wicewojewoda Śląski oraz posłowie Prawa i Sprawiedliwości – Lidia Burzyńska i Mariusz Trepka.

czytano: 358 razy

autor: kozieglowy.pl

data dodania: 2020-06-15 09:24:58

Walory Gminy
  • Dziedzictwo kulturowe i historyczne
  • Bogate zasoby wód głębinowych
  • Malownicze krajobrazy
  • Bogactwo przyrody
  • Strefy aktywności turystycznej
  • Szlaki konne i rowerowe
  • Korzystna lokalizacja
  • Przedsiębiorczość mieszkańców
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook

Koziegłowy dawno temu
blog historyczny
Leonarda Jagody