Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

GMOPS świadczy usługi już w nowej siedzibie

Gminno-Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Koziegłowach przeniósł się już do nowej siedziby przy rynku w Koziegłowach. Znajduje się obecnie pod adresem Plac Moniuszki 20. W czwartek, 25 czerwca, odbyło się uroczyste oddanie placówki do użytku. Budowa i wyposażenie nowego ośrodka trwały około roku.

W uroczystości wzięli udział m.in.: Poseł na Sejm RP Mariusz Trepka, Senator RP Ryszard Majer, Starosta Myszkowski Piotr Kołodziejczyk i Wicestarosta Mariusz Morawiec, Burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy Jacek Ślęczka, Przewodnicząca Rady Gminy i Miasta Koziegłowy Joanna Kołodziejczyk, Radna Powiatowa Dorota Kaim-Hagar Radni GiM Koziegłowy, Komendant Komisariatu Policji w Koziegłowach Krzysztof Macherzyński, pracownicy GMOPS-u oraz zaproszeni goście.

Przybyłych powitała Dyrektor GMOPS-u, Agnieszka Kłys dziękując jednocześnie za realizację tej bardzo potrzebnej w Gminie Koziegłowy inwestycji wszystkim, którzy się do tego przyczynili.

–  Nie byłoby tego wszystkiego bez przychylności całej Rady, z panią Przewodniczącą Joanną Kołodziejczyk na czele i zaangażowania panów burmistrzów (wtedy jeszcze dwóch) – powiedziała Dyrektor Agnieszka Kłys.

Projekt pod nazwą „Przebudowa budynku komunalnego na potrzeby Gminno-Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej” był współfinansowany przez Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego.

–  Są tu dzisiaj matki i ojcowie chrzestni nie tylko tego projektu, ale wielu innych projektów z zakresu rewitalizacji, zarówno tej twardej jak i miękkiej. Jako gospodarze gminy chcemy wspólnie z panią Przewodniczącą Rady Gminy i Miasta Koziegłowy wszystkim bardzo podziękować. Ten projekt został napisany w 2017 roku w ramach Regionalnych Inwestycji Terytorialnych w obszarze rewitalizacji. W kilku ostatnich latach do Gminy Koziegłowy trafiło ponad 20 milionów złotych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego, przeznaczonych na rewitalizację. Jesteśmy z tego dumni, ale zarazem jest to dla nas ogromne wyzwanie – od pomysłu, poprzez napisanie projektu, zdobycie dofinasowania po realizację i rozliczenie. Całkowity koszt obecnej inwestycji to 2,5 mln zł. Otrzymaliśmy do niej 50 procent dofinansowania – poinformował Burmistrz Jacek Ślęczka.

– Chciałabym pogratulować pani dyrektor GMOPS-u, pracownikom ośrodka, a także mieszkańcom Gminy i Miasta Koziegłowy, którzy będą tutaj przychodzili. Działalność pracowników ośrodka oceniam bardzo wysoko. Jesteście odbierani jako placówka, która służy ludziom jak najlepiej. Myślę, że pieniądze wydane na budowę nowej siedziby ośrodka zostały wykorzystane bardzo dobrze. Mam nadzieję, że wszyscy, którzy przyjdą tutaj po pomoc, zostaną dobrze obsłużeni – powiedziała Przewodnicząca Joanna Kołodziejczyk.

– Nie tak dawno otwieraliśmy Warsztat Terapii Zajęciowej w Wojsławicach. W Gminie Koziegłowy pokazujecie, że można budować gminę solidarną. Nie ma spójności państwa i spójności społecznej, jeżeli nie będziemy dbali o tego człowieka, któremu w życiu jest najgorzej– stwierdził Senator Ryszard Majer.

–  W 2017 roku, kiedy Poczta Polska wypowiedziała nam umowę, nie bardzo wiedzieliśmy co z tym budynkiem zrobić. Ale pojawił się pomysł, zrobiliśmy projekt i uzyskaliśmy dofinansowanie. Lokalizacja ośrodka jest idealna. Z tyłu jest możliwość dostarczania towarów bez konieczności wnoszenia ich na górę, jak miało to miejsce w starym ośrodku – dodał Starosta Piotr Kołodziejczyk.

GMOPS Poświęcił Ks. Robert Nemś, Proboszcz Parafii pw. św. Marii Magdaleny w Koziegłowach, w obecności Ks. Kanonika Kazimierza Świerdzy – Proboszcza Parafii św. Antoniego z Padwy w Koziegłówkach.

Stanowiska obsługi interesantów znajdują się na parterze budynku. GMOPS czynny jest w godz. 7-15. Tel. 531 547 001, e-mail: pomocspoleczna@kozieglowy.pl

 

29

CZE

2020

1624

razy

czytano

1203/4578

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Mapa inwestycji

Logo serwisu.