Skróty klawiszowe:

Nordic walking do Miłości

Strona główna » Aktualności » Nordic walking do Miłości

wielkość tekstu: A | A | A

18 lipca odbył się Rajd do Miłości. To ostatnia część projektu „Od Aktywności do Miłości” w ramach konkursu FIO Śląskie Lokalnie realizowanego przez Stowarzyszenie Kijomaniacy.

Na start do Miejsko-Gminnego Ośrodka Promocji Kultury w Koziegłowach przybyła 20 osobowa grupa rajdowiczów plus członkowie Stowarzyszenia Kijomaniacy.

Po przebadaniu temperatury i wypełnieniu odpowiednich dokumentów, zgodnie z obecnymi wymaganiami, uczestników powitała prezes Stowarzyszenia Małgorzata Bojanek.

Następnie bardzo ciekawy wykład na temat pozytywnego wpływu nordic walking na wszystkie układy ciała przeprowadził Grzegorz Błaszczyk, fizjoterapeuta z wieloletnim doświadczeniem.

Po krótkiej rozgrzewce grupa ruszyła w liczącą 7 km trasę do Miłości, podążając pięknymi ścieżkami gminy Koziegłowy, poprzez ranczo Rosochacz. W Stanicy Jurajskiej czekał na uczestników rajdu poczęstunek w postaci żurku, kiełbaski i słodkości. Otrzymali oni też bidony z logo Narodowego Instytutu Wolności. Odbył się również konkurs z nagrodami, czyli trzema parami kijów zakupionymi z projektu oraz kosmetykami ufundowanymi przez dr Jolantę Giza - Dubik. Po tych atrakcjach uczestnicy ruszyli w drogę powrotną do Koziegłów.

– Dziękujemy Wam Kochani za przybycie. Dziękujemy MGOPK w Koziegłowach za udostępnienie sceny, sołtysowi wsi Miłość Panu Arturowi Gołacie za pomoc w przygotowaniu terenu, radnemu Panu Andrzejowi Szóstakowi i Burmistrzowi Gminy i Miasta Koziegłowy Panu Jackowi Ślęczce za wsparcie oraz ZUK w Koziegłowach za montaż tablicy. Składamy serdeczne podziękowania Wolontariuszom, którzy wsparli nasze działania: Ewie Supernak, Ewie Wójcik, Justynie Tuorze, Beacie Ganczewskiej, Zbigniewowi Ujejskiemu i Grzegorzowi Błaszczykowi oraz rodzinie Żanety Maszczyk, za ognisko. Cieszymy się, że mieliśmy możliwość przeprowadzenia projektu w ramach FIO Śląskie Lokalnie – mówi Małgorzata Bojanek.

Projekt został dofinansowany przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014 – 2020.

czytano: 146 razy

autor: kozieglowy.pl

data dodania: 2020-07-22 11:36:24

Walory Gminy
  • Dziedzictwo kulturowe i historyczne
  • Bogate zasoby wód głębinowych
  • Malownicze krajobrazy
  • Bogactwo przyrody
  • Strefy aktywności turystycznej
  • Szlaki konne i rowerowe
  • Korzystna lokalizacja
  • Przedsiębiorczość mieszkańców
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook

Koziegłowy dawno temu
blog historyczny
Leonarda Jagody