Filtrowanie aktualności

data od

data do

Ze startu wspólnego i indywidualnie na czas

Przez dwa dni zawodnicy i zawodniczki ścigali się na terenie Gminy Koziegłowy w 42 Ogólnopolskim Wyścigu Puchar Polski w konkurencjach olimpijskich. Impreza odbywa się na terenie Gminy Koziegłowy od lat.

W piątek 24 lipca miała miejsce na drodze z Koziegłów w kierunku Poraja rywalizacja w jeździe indywidualnej na czas. Reprezentanci MG LKS Błękitni Mexller Koziegłowy pokazali się w niej z dobrej strony.

W kategorii Junior 5. miejsce zajął Jakub Musialik, 54. Antoni Łuków, a 58. Tobiasz Musialik (wszyscy Błękitni Mexller). Wygrał Igor Sęk (UKS Copernikus Toruń). Rywalizowało 95 zawodników. W Juniorkach 52. była Anita Jęderko (Błękitni Mexller). Zwyciężyła Aurela Nerlo (CCC LIV Team). Rywalizowało 60 zawodniczek.

W kategorii Junior Młodszy na 11. pozycji sklasyfikowany został Bartosz Oleksiak, a na 101. Jan Łuków (obaj Błękitni Mexller). Zwyciężył Marek Kapiela (Świt Mazowsze Serce Polski). Rywalizowało 142 zawodników. Wśród Juniorek Młodszych najlepsza okazała się Anna Długaś (KTK Kalisz). Błękitni nie startowali w tej kategorii. Rywalizowały 64 zawodniczki.

W wyścigu indywidualnym na czas na dystansie w kategorii Młodzik świetnie spisał się Oskar Maśka. Reprezentant MGLKS Błękitni Mexller Koziegłowy zajął drugie miejsce. Na 18. sklasyfikowany został Oskar Kulak (Błękitni Mexller). Rywalizowało 33 kolarzy. Zwyciężył Szymon Czerniecki (UKS Feniks Rydułtowy). W Młodziczkach trzecie miejsce zajęła Milena Tokarska (Błękitni Mexller) przegrywając drugie miejsce z Pauliną Hojka różnicą zaledwie 0,09 sek. Ósma na mecie była Julia Wypich, a 16. Małgorzata Jęderko (obie Błękitni Mexller). Wygrała Nadia Hartman z Feniksa Rydułtowy. Rywalizowało 20 młodziczek.

Rywalizacja odbyła się też w kategorii Żak i Żakini, ale bez reprezentantów Błękitnych. W sumie wystartowało w tej kategorii 36 zawodników i zawodniczek.

W sobotę 25 lipca zawodnicy i zawodniczki wystartowali w wyścigu ze startu wspólnego ze startem i metą w Pińczycach. Rywalizacja odbywała się na rundach wiodących przez Hutę Szklaną, Mysłów, Osiek, Koclin, Pustkowie Lgockie i Starą Hutę.

W Juniorach wystartowało na dystansie 78,5 km 100 zawodników, z których sklasyfikowanych zostało tylko 60. Pierwszy minął linię mety Szymon Korniak (UKS Copernicus Toruń). Najlepszy z Błękitnych, Jakub Musialik, ukończył rywalizację na 10. lokacie. W Elicie kobiet triumfowała Marta Lach (CCC LIV Team), w Orliczkach Dominika Włodarczyk (MAT ATOM Developer Wrocław), a w Juniorkach Zuzanna Olejniczak (KKS Gostyń). W tych trzech kategoriach rywalizowało 85 zawodniczek. W Elicie wydarzeniem był start najbardziej utytułowanej polskiej zawodniczki MTB. Maja Włoszczowska (między innymi dwukrotna wicemistrzyni olimpijska, złota medalistka mistrzostw świata MTB) zajęła w wyścigu ze startu wspólnego w Elicie 5. miejsce, a generalnie była w wyścigu 13.

W Juniorach Młodszych ścigało się 158 zawodników. Sklasyfikowano 109 kolarzy. Wygrał Franciszek Kaczorowski (Copernicus), 21. był Bartosz Oleksiak a 56. Jan Łuków (obaj Błękitni Mexller). W Juniorkach Młodszych czołowe miejsca zajęły Estonki – Laura Sandre przed Elizabeth Ebras. Wystartowało 65 zawodniczek.

W Młodzikach triumfował Szymon Czerniecki (Feniks Rydułtowy), 6. minął linię mety Oskar Maśka, 15. Oskar Kulak, a 26. Jakub Dziuk (wszyscy Błękitni Mexller). Rywalizowało 32 młodzików. W Młodziczkach najlepsza była Julia Hartman (Feniks Rydułtowy). Milena Tokarska zajęła 4. miejsce,  Julia Wypich była 7., a Małgorzata Jęderko 16. (wszystkie Błękitni Mexller).

Rywalizacja w wyścigu ze startu wspólnego odbyła się też w kategorii Żak i Żakini, ale bez udziału reprezentantów Błękitnych Mexller.

Organizatorem wyścigu pod patronatem Burmistrza Gminy i Miasta Koziegłowy Jacka Ślęczki był MG LKS Błękitni Koziegłowy, a współorganizatorami Gmina i Miasta Koziegłowy oraz MGOPK w Koziegłowach. Oprócz młodych polskich kolarzy z kilkudziesięciu klubów w wyścigu wystartowali także zawodnicy z czeskich klubów ACK Stara Ves nad Ondrejnici, Cyklo TYM Havirov oraz reprezentantki Estonii.

Andrzej Chmurzewski, prezes Błękitnych i zarazem dyrektor wyścigu dziękuje osobom mieszkającym przy trasie wyścigu za wyrozumiałość i życzliwość.