Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Start pilotażowego programu szkoła systemowa ,,w Chmurze"

Dzięki zaangażowaniu Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Koziegłowach Karoliny Turoń – Miklas, Dyrektor ZEAOS w Koziegłowach Katarzyny Zychowicz i aprobacie Burmistrza GiM Koziegłowy Jacka Ślęczki 7 września w Liceum Ogólnokształcącym w Koziegłowach odbyła się inauguracja pilotażowego programu szkoła systemowa z modułem ,,w Chmurze”.
 
Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Koziegłowach jest jednym z dwóch liceów w Polsce, w których ten innowacyjny program będzie wdrażany w roku szkolnym 2020/2021.
 
Moduł "w Chmurze" to nowoczesny program dla szkół realizowany we współpracy z Fundacją Społeczeństwa - organem prowadzącym Liceum w Chmurze. Podstawowym celem programu jest umożliwienie młodym ludziom rozwijania własnych pasji i zmienianie świata wokół nich.
 
Program ten zakłada, że jest więcej metod pracy z uczniami, zapewniających większą swobodę, dowolność miejsca i czasu nauki, a jednocześnie metody te są w pełni zgodne z przepisami oświatowymi i realizowaną podstawą programową.
 
Podstawa programowa określa, czego szkoła jest zobowiązana nauczyć ucznia na każdym etapie kształcenia. W przypadku liceum ,,w Chmurze", ilość i zakres przerabianego materiału w całości odpowiada podstawie programowej, pozostaje niezmieniona i nadal jest realizowana przez szkołę. To co się zmienia, to forma nauki danego przedmiotu oraz konieczność obecności ucznia w sali zajęć.
 
Filary liceum ,,w Chmurze”:
  • Wybierasz przedmioty (obszar wiedzy), które Cię interesują, chcesz o nich wiedzieć więcej i będziesz je zdawać na maturze.
  • Podstawę programową z pozostałych przedmiotów możesz realizować przy użyciu platformy online.
  • Realizujesz projekty, które pozytywnie wpływają na twoje otoczenie, przynoszą Ci korzyści, rozwijają Twoje pasje.
  • Uczysz się w działaniu i testujesz swoją ścieżkę zawodową. Tworzysz swój własny plan rozwoju przy wsparciu tutora (nauczyciela opiekuna).
Program dotyczy tylko uczniów liceum 4 –letniego.
 
Można go śledzić na bieżąco na stronie internetowej szkoły: https://zskozieglowy.szkolnastrona.pl/

08

WRZ

2020

952

razy

czytano

1085/4530

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Mapa inwestycji

Logo serwisu.