Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

OSP Mysłów ma nowy wóz ratowniczo-gaśniczy

5 września w jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Mysłowie odbyło się oficjalne przekazanie i poświęcenie nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego. To pierwszy z ponad 30 wozów ratowniczo-gaśniczych, które jeszcze w tym roku zostaną przekazane jednostkom Ochotniczych Straży Pożarnych w województwie śląskim.
Uroczystości rozpoczęły się od złożenia wieńców pod tablicą upamiętniającą mieszkańców Mysłowa zamordowanych 3 września 1939 r. Następnie za budynkiem remizy OSP Mysłów odbyła się msza święta polowa w intencji pomordowanych oraz strażaków i ich rodzin, odprawiona przez kapelana strażaków, ks. Kazimierza Świerdzę.
Po mszy św. odbyły się uroczystości przekazania samochodu pożarniczego. Zakup nowego wozu był możliwy poprzez dofinansowanie z rożnych źródeł. Były to środki: Gminy i Miasta Koziegłowy, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Województwa Śląskiego oraz Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.
W uroczystym przekazaniu nowego samochodu pożarniczego wzięli udział m.in.: Poseł do Parlamentu Europejskiego Jadwiga Wiśniewska, Poseł na Sejm RP Mariusz Trepka, dyrektor WFOŚiGW w Katowicach Tomasz Bednarek, Śląski Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Jacek Kleszczewski, Komendant Powiatowy PSP w Myszkowie bryg. Sergiusz Wiśniewski, Starosta Powiatu Myszkowskiego Piotr Kołodziejczyk, Burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy Jacek Ślęczka, radni Gminy i Miasta Koziegłowy i wielu innych zaproszonych gości.
Były przemowy, gratulacje i podziękowania. Uroczystości zakończyły się wspólną pamiątkową fotografią oraz wpisami do księgi pamiątkowej.
 
Informacja przygotowana została przez OSP Mysłów
Zdjęcia: OSP Mysłów

09

WRZ

2020

1047

razy

czytano

1103/4549

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Mapa inwestycji

Logo serwisu.