Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Nowe obiekty sportowe przy szkołach w Koziegłowach i Gniazdowie

W sobotę 26 września uroczyście otwarto w gminie Koziegłowy dwa obiekty sportowo-rekreacyjne. Oba zlokalizowane zostały przy szkołach.

Przy Zespole Szkół w Koziegłowach otwarto czterotorową bieżnię lekkoatletyczną o sztucznej nawierzchni oraz skocznię do skoku w dal. W uroczystości uczestniczyli m.in. Poseł do Parlamentu Europejskiego Jadwiga Wiśniewska, Starosta Myszkowski Piotr Kołodziejczyk, Wicestarosta Myszkowski Mariusz Morawiec oraz Burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy Jacek Ślęczka, Radni GiM Koziegłowy, dyrektorzy szkół z terenu Gminy Koziegłowy, uczniowie. Odbyły się okolicznościowe przemówienia. Karolina Turoń – Miklas, Dyrektor Zespołu Szkół w Koziegłowach oraz Teresa Pakuła Sosnowska, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Gniazdowie podziękowały wszystkim zaangażowanym za doprowadzenie do realizacji tych projektów.

Inwestycje zrealizowane zostały przez Gminę i Miasto Koziegłowy w ramach rządowego programu "Sportowa Polska – program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej". Pomysłodawcą budowy bieżni przy ZS w Koziegłowach był ówczesny Radny Gminy i Miasta Koziegłowy i zarazem nauczyciel wychowania fizycznego, Krzysztof Pluciński. Udział w doprowadzeniu do realizacji projektu miał Piotr Kołodziejczyk, w okresie kiedy był jeszcze Wiceburmistrzem Gminy i Miast Koziegłowy. Wraz ze swym zastępcą Wicestarostą Mariuszem Morawcem przekazał w sobotę szkole w Koziegłowach dwa stopery do mierzenia czasu podczas biegów. Po uroczystym przecięciu wstęgi odbyły się pokazowe biegi oraz skoki w wykonaniu uczniów koziegłowskiej szkoły.

Kolejne uroczyste otwarcie obiektu miało miejsce przy Szkole Podstawowej w Gniazdowie, która wzbogaciła się o piękny kompleks sportowo-rekreacyjny: boisko wielofunkcyjne o sztucznej nawierzchni do piłki nożnej, siatkówki i koszykówki, czterotorową bieżnię lekkoatletyczną oraz skocznię do skoku w dal. W uroczystości uczestniczyli m.in. Poseł do Parlamentu Europejskiego Jadwiga Wiśniewska, Poseł na Sejm RP Mariusz Trepka, Starosta Myszkowski Piotra Kołodziejczyk, Wicestarosta Myszkowski Mariusz Morawiec oraz Burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy Jacek Ślęczka, radni Gminy i Miasta Koziegłowy, ks. Wojciech Torchalski i ks. proboszcz Michał Wylazłowski, pracownicy szkoły, uczniowie.

Budowa kompleksu zrealizowana została w ramach programu rządowego "Sportowa Polska – program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej". Dyrektor SP w Gniazdowie Teresa Pakuła-Sosnowska podziękowała Europoseł Jadwidze Wiśniewskiej, Burmistrzowi Jackowi Ślęczce oraz radnym Gminy i Miasta Koziegłowy, dzięki którym to mogło dojść do realizacji inwestycji.

W Gniazdowie nie było tego dnia okazji do przetestowania bieżni i boisk przez dzieci ze względu na padający deszcz.

– Chciałbym podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tych wspaniałych obiektów. Pani Europoseł Jadwiga Wiśniewska wspierała te projekty nie tylko otwartym sercem, radością, ale i sportowym zaangażowaniem. Możemy być dumni, że zrobiliśmy coś dla przyszłych pokoleń, mieć satysfakcję, że rozwijamy bazę sportową i dydaktyczną, że dajemy im szansę rozwoju, edukacji, wychowania oraz wzrastania w tym dobrym, zdrowym trybie. Dziękuję również Staroście Piotrowi Kołodziejczykowi, który, jeszcze jako mój zastępca, był przy wyborze, wspieraniu, akceptacji, różnych dyskusjach, by te projekty były jak najlepiej napisane i przygotowane, od momentu zaprojektowania po złożenie wniosków. Chciałbym podziękować Samorządowi Gminy i Miasta Koziegłowy w osobach pań i panów radnych - za podjęcie decyzji, aby samorząd współfinansował te ważne zadania. Dziękuję także pracownikom Urzędu Gminy i Miasta Koziegłowy, którzy zajmowali się przygotowaniem i realizacją wniosku, a także inspektorom nadzoru, którzy sprawowali nadzór nad inwestycją oraz wykonawcy, który wykonał prace z ogromnym zaangażowaniem i należytą starannością. Nie byłoby tych dokonań gdyby nie rządowy program wsparcia, który pozwolił na bardzo duży przepływ funduszy na takie właśnie inwestycje lokalne w bazę sportową, do czego przyczynili się pani Europoseł Jadwiga Wiśniewska i pan Poseł Mariusz Trepka – powiedział Burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy Jacek Ślęczka.

Z ramienia Urzędu Gminy i Miasta Koziegłowy inwestycje przygotowywał i nadzorował Referat Rozwoju, Inwestycji i Gospodarki Komunalnej pod kierownictwem Przemysława Kołodziejczyka.

Całkowita wartość inwestycji 1 622 493,78 PLN. 

Dofinansowania ze środków Fundusz Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu Sportowa Polska-Program Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej-Edycja 2019 (Ministerstwo Sportu) wyniosło 811 246,00 PLN.

Dofinansowane z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych wyniołso 802 385,34 zł.

 

29

WRZ

2020

607

razy

czytano

1090/4549

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.