Skróty klawiszowe:

Benefis Tadeusza Puszczewicza i wernisaż w MGOPK

Strona główna » Aktualności » Benefis Tadeusza Puszczewicza i wernisaż w MGOPK

wielkość tekstu: A | A | A

W Galerii Promo Arte działającej w Miejsko-Gminnym Ośrodku Promocji Kultury w Koziegłowach odbył się 25 września benefis koziegłowskiego artysty Tadeusza Puszczewicza, połączony z wernisażem jego prac. Zaprezentowane zostały 24 obrazy, w większości o tematyce związanej z gminą Koziegłowy.
Tadeusz Puszczewicz jest autorem setek obrazów i rysunków. Na wielu z nich uwiecznił historyczne obiekty, które już nie istnieją, albo popadły w kompletną ruinę, ocalając je od zapomnienia. Część jego twórczości związana jest z samą gminą Koziegłowy, ale są też i prace dotyczące miejsc należących kiedyś do Polski, a znajdujących się obecnie poza jej wschodnimi granicami. Na obrazach uwiecznione zostały m.in. scenki rodzajowe, martwa natura, konie, przydrożne kapliczki, kościoły⛪️, jurajskie zamki, pejzaże. Zadziwiają one nie tylko pięknem, lecz i niesamowicie wiernym odwzorowaniem detali.
Podczas benefisu twórca opowiadał przybyłym o swej pracy, technikach jakie wykorzystuje. Jego marzeniem jest, aby obrazy zobaczyło jak najwięcej ludzi, szczególnie tych młodych. By mogli podziwiać zarówno piękno architektury zabytków, z których wiele już nie istnieje, jak i malowniczą przyrodę uchwyconą w malarskim kadrze.
Benefis był okazją do docenienia wieloletniej pracy twórczej artysty. Poseł do Parlamentu Europejskiego wręczyła Tadeuszowi Puszczewiczowi Odznaką Honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej” nadaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Gratulacje złożyli artyście także: Mariusz Trepka - Poseł na Sejm RP, Piotr Kołodziejczyk - Starosta Myszkowski, Mariusz Morawiec – Wicestarosta Myszkowski, Adam Markowski – Dyrektor Biura Zamiejscowego w Częstochowie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, Jacek Ślęczka - Burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy, Joanna Kołodziejczyk - Przewodnicząca Rady Gminy i Miasta Koziegłowy, Zofia Jakubczyk – Prezes Międzypowiatowego Banku Spółdzielczego w Myszkowie i inni przybyli goście.
Benefis i wernisaż zorganizowany został przez MGOPK w Koziegłowach, a uroczystość poprowadziła dyrektor MGOPK, Renata Garleja. Imprezę uświetnił tort, piękne kwiaty i listy gratulacyjne dla bohatera benefisu. Komisarzem wystawy była Agata Kuban.

czytano: 142 razy

autor: kozieglowy.pl

data dodania: 2020-09-29 08:48:12

Walory Gminy
  • Dziedzictwo kulturowe i historyczne
  • Bogate zasoby wód głębinowych
  • Malownicze krajobrazy
  • Bogactwo przyrody
  • Strefy aktywności turystycznej
  • Szlaki konne i rowerowe
  • Korzystna lokalizacja
  • Przedsiębiorczość mieszkańców
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook

Koziegłowy dawno temu
blog historyczny
Leonarda Jagody