Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Inicjatywa Sołecka w Lgocie Mokrzesz

30 września w Sołeckim Centrum Kultury w Lgocie Mokrzesz doszło do odbioru inwestycji wykonanej w ramach Marszałkowskiego konkursu ,,Inicjatywa Sołecka” 2020 dofinansowanego z środków Budżetu Województwa Śląskiego. Zadanie obejmowało zagospodarowanie terenu przy Sołeckim Centrum Kultury w Lgocie Mokrzesz poprzez zakup i montaż dwóch wiat drewnianych z wyposażeniem dostosowanym do osób starszych i niepełnosprawnych.
 
Odbioru inwestycji dokonał Burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy Jacek Ślęczka, Radny Gminy i Miasta Koziegłowy Andrzej Szóstak, Sołtys Lgoty Mokrzesz Mariusz Janoszka, Dyrektor Miejsko – Gminnego Ośrodka Promocji Kultury w Koziegłowach Renata Garleja, Inspektor ds. Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego Bożena Kolasa oraz pracownik Referatu Rozwoju, Inwestycji i Gospodarki Komunalnej.
 
W ramach przeprowadzonych pracy wykonano m.in. dwie zadaszone wiaty drewniane o wymiarach 5 m x 6 m z wyposażeniem, które zostały zamontowane na podłożu z kostki brukowej, będącym dopełnieniem istniejącej infrastruktury. Zadaszone wiaty usytuowane na utwardzonej nawierzchni są na tyle szerokie, że umożliwiają sprawne poruszanie się osobom niepełnosprawnym.
 
Wiaty zostały także wyposażone z jednej strony w poręcz umożliwiającą podparcie dla seniorów czy osób zsiadających z wózka. Dodatkowo zostały wykonane ławki i stoły (10 kompletów), z czego połowa, to ławki z oparciem i podłokietnikami ułatwiającymi siadanie i wstawanie.
 
Dzięki zrealizowanej inwestycji powstało miejsce, które pozwoli na podniesienie poziomu nie tylko aktywności na świeżym powietrzu, ale również więzi z miejscem zamieszkania oraz zapewni nowe możliwości aktywnego spędzania wolnego czasu w atrakcyjnie i bezpiecznie urządzonym miejscu. Teren ten przyczyni się do budowy kapitału społecznego, służyć będzie do organizowaniu przedsięwzięć integrujących i aktywizujących lokalną społeczność.
 
W ramach Marszałkowskiego Konkursu „Inicjatywa Sołecka” do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego wpłynęły 234 wnioski o udzielenie pomocy finansowej na kwotę 5 251 126,66 zł.
 
Pomoc finansowa w formie dotacji celowej w ramach Konkursu została udzielona 118 zadaniom na kwotę 2 997 380,31 zł. Dofinansowanie z budżetu Województwa Śląskiego na realizację zadania w Gminie Koziegłowy wyniosło 30 tys. złotych.

02

PAŹ

2020

530

razy

czytano

1110/4572

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Mapa inwestycji

Logo serwisu.