Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Piąte wydanie Informatora dotyczącego aktualnych zagadnień związanych z obszarami wiejskimi

Śląski Związek Gmin i Powiatów działalności liderów wiejskich z obszaru woj. śląskiego przedstawia piąte wydanie Informatora dotyczącego aktualnych zagadnień związanych z obszarami wiejskimi (powstałego na podstawie przeglądu aktualnych informacji publikowanych w portalach branżowych).

 

* „POLSKA WIEŚ SMAKUJE" - Konkurs dla Rolników i Kół Gospodyń Wiejskich, termin składania prac konkursowych: do 16 grudnia 2020 r.

Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi ogłosił konkurs na najlepsze praktyki tradycyjnej kultury kulinarnej na obszarach wiejskich. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody pieniężne.

Warunkiem przystąpienia do Konkursu jest nadesłanie poprawnie wypełnionego zgłoszenia konkursowego wraz z dołączonymi zdjęciami lub filmem, na którym widnieje potrawa a także recepturą na jej wykonanie.

Więcej informacji:

https://nikidw.edu.pl/2020/12/10/konkurs-polska-wies-smakuje-przyrzadzcie-tradycyjna-potrawe-bliska-waszemu-sercu-a-jej-zdjeciem-i-opisem-podzielcie-sie-z-nami/

 

* Konkurs „Tradycyjna Ozdoba Bożonarodzeniowa", termin zgłaszania prac do 31 grudnia 2020 r.

Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi ogłosił konkurs „Tradycyjna Ozdoba Bożonarodzeniowa". Celem konkursu NIKiDW jest dokumentacja i popularyzacja zwyczaju własnoręcznego wytwarzania ozdób świątecznych. Tworzenie bombek, stroików i dekorowanie domu ma bardzo długą tradycję. Zawsze było to źródłem radości, satysfakcji i dumy ze swoich umiejętności. Dziś taka działalność może mieć także działanie terapeutyczne i być sposobem na poprawę nastroju.

Więcej informacji: Konkurs na "Tradycyjną Ozdobę Bożonarodzeniową".

Wykonajcie ozdobę świąteczną, zróbcie jej zdjęcie i wyślijcie do nas! - Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi (nikidw.edu.pl)

 

* Konkurs pt. „Moja SMART wieś. IDEA i FAKT", termin składania prac konkursowych do 31 grudnia 2020 r.

Podobnie jak w zeszłym roku, również i w tym Instytut Rozwoju Wsi i Rolnictwa Polskiej Akademii Nauk organizuje konkurs pt. „Moja SMART wieś. IDEA i FAKT". Konkurs ten ma na celu rozpowszechnianie wizji i pomysłów poprawiających poziom i jakość życia mieszkańców obszarów wiejskich.

Więcej informacji:

https://silesia.org.pl/aktualnosci/ii-odslona-konkursu-moja-smart-wies-idea-i-fakt,583

 

* Konkurs dla partnerów KSOW na wybór operacji, które będą realizowane w 2021 r., wnioski można składać w terminie od 4 do 22 stycznia 2021 r.

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi ogłosiło konkurs nr 5/2021 dla partnerów Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na wybór operacji, które będą realizowane w 2021 r. w ramach dwuletniego planu operacyjnego na lata 2020-2021. Wnioski należy składać do Jednostki Regionalnej KSOW w woj. śląskim w Urzędzie Marszałkowskim Woj. Śląskiego.

Więcej informacji:  KSOW: Konkurs 5/2021

 

* IV ogólnopolski konkurs „Fundusz sołecki - najlepsza inicjatywa", nabór wniosków do 8 lutego 2021 r.

Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów zaprasza mieszkańców wsi, liderów, sołtysów i samorządowców do zgłoszeń zrealizowanych przedsięwzięć z funduszu sołeckiego. W konkursie może wziąć udział każde sołectwo, które w latach 2010-2020 zrealizowało projekt sfinansowany z funduszu sołeckiego. Zwycięskie inicjatywy będą brały udział w finale ogólnopolskim. Na laureatów czekają nagrody finansowe, dyplomy a dla zwycięzcy dodatkowo statuetka „Sołecka NIKE".

Więcej informacji:  IV ogólnopolski konkurs „Fundusz sołecki - najlepsza inicjatywa" - czas start! - KSS`

 

* Zaproszenie do udziału w trzecim europejskim konkursie na projekty z PROW 2014-2020, termin składania zgłoszeń do 11 stycznia 2021 r.

Rozpoczął się nabór projektów w ramach trzeciej edycji Rural Inspiration Awards (RIA). Tegoroczny temat to „Nasza wiejska przyszłość". Konkurs został podzielony na cztery kategorie

tematyczne: zielona przyszłość, cyfrowa przyszłość, odporna przyszłość, solidarna przyszłość. Projekty muszą być zgłaszane za pośrednictwem Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich. Zgłoszenia można wypełniać w języku polskim lub angielskim.

Więcej informacji: KSOW: Zaproszenie do udziału w trzecim europejskim konkursie na projekty z PROW 2014-2020

 

* Wydłużony termin składania wniosków o przyznanie pomocy na małe przetwórstwo i RHD, termin do 24 grudnia 2020 r.

Wnioski przyjmują oddziały regionalne ARiMR. Można je składać osobiście, drogą elektroniczną lub rejestrowaną przesyłką pocztową. Oferta pomocy, finansowana jest z budżetu PROW 2014-2020, skierowana jest do dwóch grup beneficjentów: pierwszą stanowią rolnicy, domownicy bądź małżonkowie rolników, druga grupa obejmuje rolników lub ich małżonków prowadzących lub podejmujących prowadzenie działalności przetwórczej i sprzedaży produktów przetworzonych w ramach rolniczego handlu detalicznego (RHD).

Więcej informacji:

https://www.arimr.gov.pl/aktualnosci/artykuly/termin-skladania-wnioskow-o-przyznanie-pomocy-na-male-przetworstwo-i-rhd-wydluzony-o-miesiac.html

 

* Konkurs na najlepszą inicjatywę organizacji pozarządowych, termin nadsyłania zgłoszeń od 12 do 19 grudnia 2020 r.

Warszawskie Seminarium Aksjologii Administracji w ramach programu „Administracja pod kontrolą" ogłasza konkurs na najlepszą inicjatywę organizacji pozarządowych. Dla zwycięzców Konkursu przewidziano nagrody pieniężne i rzeczowe. Celem konkursu jest wybór najlepszych inicjatyw organizacji pozarządowych, które zostały zorganizowane w okresie od 1 maja 2020 r. do 17 grudnia 2020 r. i dot.

jednego z trzech kryteriów: zwiększenia świadomości prawnej obywateli; przeciwdziałania przyczynom przestępczości; promuje rozwój instytucji społecznej kontroli administracji publicznej.

Więcej informacji: [Konkurs] Weź udział w konkursie na najlepszą inicjatywę organizacji pozarządowych! - Administracja pod kontrolą

(administracjapodkontrola.pl)

 

Artykuły:

 

* Artykuł pt. „Biznes na wsi od zera. Skąd wziąć pomysł?"

źródło informacji: Biznes na wsi od zera. Skąd wziąć pomysł? - Edufin

 

                * Artykuł pt. „Porządki w ostatnich miesiącach roku. Przypominamy o ważnych obowiązkach NGO"

źródło informacji: Porządki w ostatnich miesiącach roku.

Przypominamy o ważnych obowiązkach NGO - Artykuł - ngo.pl

 

Dodatkowo uprzejmie informuję, iż w sprawach dotyczących wsparcia Liderów z obszarów wiejskich można kontaktować się w biurze Związku z p. Martą Żelezny, specjalistą ds. rozwoju obszarów wiejskich, e-mail: mzelezny@silesia.org.pl, tel. 666 190 972.

15

GRU

2020

749

razy

czytano

1071/4594

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.