Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

 

 


16 września w Myszkowie odbyły się Dożynki Powiatowe. Po Mszy św. w Kościele pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny na Mijaczowie, korowód dożynkowy przemaszerował ulicą Pułaskiego, Piłsudskiego, Leśną, Wolności, do Parku Leśnego. Festyn dożynkowy rozpoczął się  obrzędem ofiarowania bochna chleba gospodarzom dożynek, Staroście myszkowskiemu Marianowi Wróblowi oraz Burmistrzowi Myszkowa Januszowi Romaniukowi przez Starostów Dożynek Iwonę Sierkę z Cynkowa i Krzysztofa Kłosowicza z Myszkowa.

 

 

Marian Wróbel powitał wszystkich serdecznie, zwłaszcza rolników „To Wy jesteście tutaj najważniejsi, to Wasze święto, dziękujemy za mozolną pracę rolnika, codzienną troskę oraz głębokie przywiązanie do narodowej tradycji”. Koła Gospodyń Wiejskich z terenu powiatu, które były autorami dożynkowych wieńców, wręczyły dzieła swoich rąk parlamentarzystom i przedstawicielom władz samorządowych. Starosta Marian Wróbel otrzymał wieniec od KGW z Cynkowa, Burmistrz Koziegłów Jacek Ślęczka od pań z Krusina.Pogoda dopisała zdecydowanie a frekwencja na dożynkach była wysoka. Uroczystości uświetniła orkiestra Ochotniczej Straży Pożarnej z Mrzygłodu. W części artystycznej zaprezentowały się „Jurajskie Igraszki”, solistki Aleksandra Machura i Natalia Struzik, oraz kilkanaście zespołów śpiewaczych i folklorystycznych kół gospodyń wiejskich ze wszystkich gmin naszego powiatu. Wystąpiły: „Nowowsianki”, „Lira”, „Kłos”, „Wysoczanki”, „Carmen”, „Ostrówwiolinki”, „Niegowa”, „Niegówka”, „Kuźnica. Gęzyn. Jastrząb”, ”Malwy”, „Choronianki”, „Porajanki”, „Cynków” i „Krusin”. Na Uroczystościach nie zapomniano o najlepszych rolnikach w powiecie.
W imieniu wszystkich wyróżnionych rolników głos zabrał prezes Izby Rolniczej w Myszkowie – Zdzisław Tylkowski, który podziękował za nagrodzenie wyróżniających się wynikami produkcyjnymi rolników.Wśród wyróżnionych znaleźli się:

Myszków: Krzysztof Kłosowicz, Włodzimierz  Tworek, Władysław Bochenek, Tadeusz Panek, Dariusz Machura.
Koziegłowy: Sławomir Wróbel, Stanisław Łapaj, Zofia Knapik, Dariusz Świeboda, Grzegorz Sapota.
Niegowa: Jan Gordel, Józef Wójcik, Grzegorz Maria Lamch.
Poraj: Arkadiusz Pasternak, Grzegorz Rudawski, Jacek Kozieł, Dariusz Miśta, Janusz Wieczorek.
Żarki: Dariusz Żaczkowski, Zdzisław Tylkowski, Mieczysław Maladyn, Anita Czyż, Krystyna Halabowska.
W uroczystościach dożynkowych uczestniczyli również.:  Jadwiga Wiśniewska – Poseł na Sejm RP, Wojciech Picheta – Poseł na Sejm RP, Jarosław Lasecki – Senator RP Marian Wróbel – Starosta Myszkowski, Jan Kieras – Wicestarosta, Janusz Romaniuk – Burmistrz Miasta Myszkowa, Rafał Gil – Zastępca Burmistrza Miasta Myszkowa, Burmistrzowie i Wójtowie gmin ościennych Janusz Jakubiec – Przewodniczący Rady Powiatu w Myszkowie, Urszula Motylewska – Przewodnicząca Rady Miasta Myszkowa, Ryszard Mach - Starosta Zawierciański, Janusz Jakubiec – Przewodniczący Rady Powiatu w Myszkowie, Leokadia Mizerska - Prezes Między powiatowego Banku Spółdzielczego w Myszkowie, Andrzej Włóka – Nadleśniczy Nadleśnictwa Siewierz oraz przedstawiciele środowisk rolniczych, kierownicy jednostek organizacyjnych starostwa i Urzędu Miasta, przewodniczący rad, radni powiatowi i radni gmin i miast. BK .

 

 

 

19

WRZ

2007

3033

razy

czytano

4209/4571

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Mapa inwestycji

Logo serwisu.