Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Do ubiegłego weekendu zawodnicy GKS-u rozegrali 4 mecze kontrolne, które są elementem przygotowań do rundy wiosennej. Dzięki nim trenerzy mają okazję do sprawdzenia różnych wariantów gry i nowych zawodników.

MKS II Myszków -  GKS Koziegłowy 2:6
4' ⚽️ 1:0 Nowakowski Piotr (MKS)
15' ⚽️ 1:1 Flacha Dominik (????️ Wacowski Tomasz)
22' ⚽️ 1:2 Flacha Dominik
25' ⚽️ 1:3 Wacowski Tomasz
40' ⚽️ 1:4 Matyja Radosław (????️ Służałek Damian)
51' ⚽️ 2:4 Nowakowski Piotr (MKS)
78' ⚽️ 2:5 Wacowski Tomasz (????️ Siwek Daniel)
85' ⚽️ 2:6 Flacha Dominik
Mecz lepiej rozpoczął się dla gospodarzy, gdyż spotkanie odbywało się na sztucznej murawie w Myszkowie. Już na początku meczu Piotr Nowakowski wyprzedził obrońców GKS-u i w sytuacji sam na sam z bramkarzem, otworzył wynik spotkania. Po kilkunastu minutach zawodnicy GKS-u wyrównali. Piłkę przed pole karne wycofał Tomek Wacowski, a po długim rogu uderzył Dominik Flacha. Kilka chwil później Flacha ponownie wpisał się na listę strzelców. Wykorzystując wysoki pressing drużyny, dopadł do bezpańskiej piłki i nie dał rywalowi mocnym strzałem po krótkim słupku. Chwilę później wynik podwyższył Tomek Wacowski, pokonując bramkarza bezpośrednio z rzutu rożnego. Pod koniec pierwszej połowy dobrą piłkę na prawym skrzydle dostał Damian Służałek. Popędził z nią w pole karne i dograł do Radka Matyi, który takich sytuacji nie marnuje!
Tuż po przerwie znowu we znaki obrońcom GKS-u dał się Piotr Nowakowski, który wyszedł na czystą pozycję, minął bramkarza i zmniejszył stratę do Koziegłowian. Kolejne bramki padły tuż pod koniec meczu. W około 80. minucie Daniel Siwek zagrał piłkę w pole karne rywali. Po przebitce z rywalem w dobrej sytuacji znalazł się Tomek Wacowski i strzelił piąta bramkę dla GKS-u. Wynik ustalił Dominik Flacha, kompletując tym samym hat-tricka. Nasz napastnik opanował górną piłkę przed szesnastką i uderzył z powietrza w samo okno!

GKS Koziegłowy - Jura Niegowa 0:3 (0:0)
60' ⚽️ 0:1 Jawura Michał (k.) (Jura)
75' ⚽️ 0:2 bramka samobójcza
90' ⚽️ 0:3 Latos Tomasz (Jura)
Spotkanie również odbyło się w zimowej aurze na sztucznej murawie w Myszkowie. Pierwsza połowa nie przyniosła bramek, choć sytuacji nie brakowało. GKS nie potrafił przekuć swoich szans na bramki. Dobre okazje mieli Dominik Flacha i Damian Służałek.
"Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić". Właśnie o tym piłkarskim porzekadle przypomnieli nam rywale w drugiej połowie. Po zagraniu ręką w polu karnym otworzyli wynik spotkania strzałem z jedenastki. Na domiar złego odpowiedzieliśmy niewykorzystanym rzutem karnym, który mógł wyrównać stan rywalizacji. Chwilę później po rzucie wolnym padła bramka bramka samobójcza, która podwyższyła prowadzenie Jury. W końcowych minutach spotkania wynik ustalił pomocnik Jury, który dobrze odnalazł się w polu karnym i strzałem z ostrego kąta pokonał naszego bramkarza.

GKS Koziegłowy - LKS Kamienica Polska 1:1 (0:1)
30' ⚽️ 0:1 Górecki Aleksander (Kamienica)
60' ⚽️ 1:1 Białas Mateusz (????️ zaw. testowany)
Mecz rozegrany został na sztucznej murawie w Żarkach. Kamienica od początku narzucała swój styl gry. Wysoki pressing i szybka gra nie przynosiła jednak wielu bramek. W około 30. minucie po przerzucie piłki na lewe skrzydło, boczny obrońca Kamienicy dośrodkował tuż przed pole karne, gdzie napastnik Kamienicy ubiegł obrońców i z bliska wpakował piłkę do siatki. Kilak minut później faulowany w polu karnym był Damian Kupicha. Do jedenastki podszedł Tomek Wacowski, jednak bramkarz wyczuł jego intencje i pewnie obronił strzał z karnego.
Z czasem coraz lepiej radziliśmy sobie z wysoką grą Kamienicy. W 60. minucie udało nam się uzyskać wyrównanie. Po wrzutce z rzutu rożnego w polu karnym odnalazł się Mateusz Białas, który pewnym strzałem głową pokonał bramkarza rywali. Pomimo kilku dobrych sytuacji z obu stron do końca meczu bramek już nie zobaczyliśmy.

GKS Koziegłowy - Skalniak Kroczyce 6:1 (2:0)
30' ⚽️ 1:0 Wacowski Tomasz (????️ Paliga Dawid)
40' ⚽️ 2:0 zaw. testowany I (????️ zaw. testowany II)
55' ⚽️ 3:0 Szatan Dawid (????️ Sobota Mateusz)
55' ⚽️ 4:0 Szatan Dawid
60' ⚽️ 5:0 Szatan Dawid (????️ zaw. testowany I)
75' ⚽️ 5:1 (Skalniak Kroczyce) (k.)
85' ⚽️ 6:1 Bulski Szymon (????️ Szatan Dawid)

Spotkanie odbyło się na sztucznej murawie w Żarkach. Rywal występuje w sosnowieckiej A klasie. Od początku GKS starał się narzucić swój styl gry. Koziegłowianie przejęli środek pola, co pozwoliło na tworzenie sytuacji strzeleckich. W około 15. minucie wypuszczony na prawym skrzydle został Tomek Wacowski, który wbiegł w pole karne, ale jego strzał zatrzymał się na poprzeczce! Chwilę później w dobrej sytuacji znalazł się jeden z naszych pomocników, któremu napastnik wycofał piłkę piętą. W kluczowym momencie wypuścił sobie piłkę zbyt daleko i bramkarz zdążył interweniować. W około 30. minucie GKS otworzył wynik spotkania. Z prawego skrzydła piłkę dograł Dawid Paliga, a Tomek Wacowski odwrócił się z piłką w polu karnym i pokonał bramkarza strzałem po długim rogu. Pod koniec pierwszej połowy rywalom dał się we znaki pressing GKS-u. Próba wybicia piłka przez bramkarza z boku pola karnego została zablokowana przez napastnika. Piłka spadła pod nogi jednego z pomocników, który odegrał piłkę testowanemu zawodnikowi, a temu pozostało już tylko skierować piłkę do pustej bramki. Pod koniec pierwszej połowy nasz nowy środkowy pomocnik mógł podwyższyć wynik spotkania, jednak bramkarz sparował piłkę na słupek!

Druga połowa dobrze zaczęła się dla GKS-u. Już na samym początku kąśliwy strzał Mateusza Soboty wylądował na słupku, a najprzytomniej zachował się Dawid Szatan, który dobił odbitą piłkę do pustej bramki. Chwilę później Dawid Szatan podwoił swój dorobek bramkowy. Opanował piłkę na lewym skrzydle, złamał do środka i mocnym strzałem po krótkim słupku pokonał bramkarza rywali. Przeciwnicy nieco zrezygnowani wynikiem otwierali się coraz bardziej. W około 60. minucie po dobrej prostopadłej piłce nasi zawodnicy wyszli we dwójkę na bramkarza. Z prawej strony do piłki dopadł jeden z testowanych zawodników i dograł do Dawida Szatana, który dopełnił formalności pewnym strzałem, kompletując tym samym szybkiego hat tricka! Kilkanaśćie minut później rywale zdobyli honorową bramkę po trafieniu z rzutu karnego. Ostatnie słowo należało jednak do GKS-u. Dawid Szatan wypuścił na czystą pozycję Szymona Bulskiego, który wbiegł w pole karne, opędził się od rywali i mocnym strzałem ustalił wynik spotkania.

- Wynik spotkań był sprawą drugorzędną, ale mecze te na pewno dadzą do myślenia trenerom. Widać, że testowani gracze dobrze wprowadzają się w zespół, a rywalizacja w drużynie może jedynie podnieść jakość naszej gry - mówi Tomasz Myga, prezes GKS Koziegłowy.

KLASA B
GKS II Koziegłowy - Unia Masłońskie 5:3 (0:1)
40' ⚽️ 0:1 (Unia)
55' ⚽️ 1:1 Sierka Mateusz
60' ⚽️ 2:2 Kustra Dominik (????️ Matyja Radosław)
63' ⚽️ 2:2 (Unia)
68' ⚽️ 2:3 (Unia) (k.)
70' ⚽️ 3:3 Kustra Dominik (????️ Skuła Paweł)
80' ⚽️ 4:3 Kalarus Grzegorz (????️ Kustra Dominik)
85' ⚽️ 5:3 Skuła Paweł (????️ Matyja Radosław)
GKS: Mikoda M. - Morawski M., Major D., Białas K., Sławuta K. - zaw. testowany I, Kocznur B., Sierka M. - Kańtoch K., Bulski Sz., Jagusiak D.
Grali również: Matyja R., Kustra D., Kalarus G., Torbus J., Dajek R., Skuła P., Bąk R., zaw. testowany II.
Pierwszy sparing II drużyny w przygotowaniach do rundy wiosennej został rozegrany na sztucznej murawie w Żarkach w niedzielę. Pierwsza połowa była naznaczona głównie walką w środku pola. Unia zagrażała GKS-owi głównie przy stałych fragmentach gry, ale w bramce na posterunku był golkiper Koziegłowian. Swoją sytuację miał Dawid Jagusiak, który przejął piłkę w polu karnym, jednak nie był w stanie pokonać bramkarza rywali. Z lewej flanki przedzierał się też Konrad Kańtoch, jednak został zablokowany przy próbie strzału. Tuż przed końcem pierwszej połowy Unia rozgrała bardzo ładną akcję. Wrzutkę sprzed szesnastki wykorzystał napastnik gości, który precyzyjnym strzałem głową otworzył wynik spotkania.
Druga połowa przyniosła sporo ożywienia. Już w 55. minucie Mateusz Sierka precyzyjnym strzałem sprzed pola karnego wyrównał stan spotkania. Kilka minut później Dominik Kustra wyprowadził GKS na prowadzenie. Dostał piłkę od Radka Matyi, przełożył rywala w polu karnym i silnym strzałem przy krótkim słupku wykończył akcję. Unia nie pozostawała dłużna. Pomocnik rywali sprytnie przedarł się prawą flanką i mocnym strzałem po długim rogu wyrównał. Kilka chwil później obrońcy GKS zamieszali się w swoim polu karnym, stracili piłkę, a następnie doprowadzili do upadku rywala. Sędzia wskazał na jedenastkę. Rywale pewnie ją wyegzekwowali i objęli ponownie prowadzenie. Nie trwało to jednak długo, gdyż po jednej z akcji i zablokowanym strzale Pawła Skuły do piłki dopadł Dominik Kustra i mocnym uderzeniem z woleja nie dał szans bramkarzowi rywala. Z biegiem czasu rywale opadali z sił, a GKS zyskiwał na przewadze. W 80. minucie Dominik Kustra popędził prawą flanką, a następnie dograł piłkę do środka pola karnego. Grzesiek Kalarus sprytnie ograł rywala, a następnie strzelił w róg bramki dając GKS-owi ponowne prowadzenie. Pod koniec spotkania padła ostatnia bramka w meczu. Radek Matyja zagrał płasko wszerz pola karnego, a nadbiegający z lewej strony Paweł Skuła wykończył akcję pewnym strzałem pod poprzeczkę.
Dziękujemy rywalom za dobre spotkanie i życzymy powodzenia w ligowych zmaganiach. Sami przygotowujemy się dalej i czekamy na kolejne sparingi. Nowe wyzwanie już w najbliższą niedzielę, a rywalem II drużyny GKS-u będzie Pogoń Blachownia!

JUNIORZY STARSI
GKS Koziegłowy -  Stradom Częstochowa 11:2 (3:2)
20' ⚽️ 1:1 Szatan Dawid (????️ Kupicha Damian)
35' ⚽️ 2:2 Szatan Dawid (????️ Wacowski Tomasz)
40' ⚽️ 3:2 Białas Mateusz (????️ Wacowski Tomasz)
50' ⚽️ 4:2 zaw. testowany I (????️ Kupicha Damian)
55' ⚽️ 5:2 Kupicha Damian (????️ zaw. testowany I)
60' ⚽️ 6:2 Sobota Mateusz (????️ Włodarczyk Dominik)
65' ⚽️ 7:2 Siwek Daniel (rzut karny)
70' ⚽️ 8:2 Białas Mateusz (????️ zaw. testowany II)
75' ⚽️ 9:2 Siwek Daniel (rzut karny)
85' ⚽️ 10:2 Flacha Dominik (rzut karny)
90' ⚽️ 11:2 zaw. testowany II
GKS KOZIEGŁOWY: Pietrusiński D. - Siwek D., Paliga D., Białas M., Zimny G. (46' Włodarczyk D.) - Ślęczka T. (46' zaw. testowany I), Sobota M. (65' zaw. testowany IV), zaw. testowany III (46' Lemrani M.) - Kupicha D. (70' Szatan D.), Wacowski T. (46' Flacha D.), Szatan D. (46' zaw. testowany II)
Mecz został rozgrany w sobotę na sztucznej murawie w Żarkach. Naszym rywalem była drużyna Stradomia Częstochowa w kategorii wiekowej Junior Starszy A1. Rywale występują w wojewódzkiej lidze juniora starszego, co pozwala im się mierzyć z drużynami młodzieżowymi renomowanych śląskich klubów. Dało się to zauważyć już od samego początku. Dobre przygotowanie kondycyjne rywali dawało nam się we znaki. Rywale szybko doskakiwali, nie pozwalając na swobodne rozgrywanie piłki. Walka toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. W około 15. minucie spotkania rywale wyszli na prowadzenie. Nieudana wrzutka zamieniła się w strzał, który kompletnie zmylił bramkarza i ku zdziwienie wszystkich wpadł do siatki. GKS odpowiedział chwilę później. Po świetnej centrze z lewej strony Damiana Kupichy, piłkę do siatki wpakował z bliskiej odległości Dawid Szatan. 5 minut później Stradom ponownie wyszedł na prowadzenie. Napastnik gości wykorzystał zachowanie naszego bramkarza i odebrał mu piłkę w polu karnym, trafiając do pustej bramki. Na odpowiedź GKS-u nie trzeba było długo czekać. Dawid Szatan uderzył sprzed pola karnego w poprzeczkę. Do odbitej piłki dopadł Tomek Wacowski, który ponownie wycofał ją do Dawida Szatana, a jego poprawka z woleja zatrzepotała w siatce! Pod koniec pierwszej połowy GKS wyszedł na prowadzenie. Po wrzutce Tomka Wacowskiego z rzutu rożnego, Mateusz Białas pewnym strzałem głową pokonał bramkarza.

Druga połowa wyglądała już zgoła odmiennie. GKS zaczął coraz bardziej przeważać i kolejne bramki były tylko kwestią czasu. Po zagraniu Damiana Kupichy w pole karne, testowany przez nasz klub zawodnik przyjął piłkę w polu karnym i pewnie wykończył akcję, nie dając rywalowi szans. Chwilę później odwdzięczył się asystą popularnemu "Kupiszce", który wykończył sytuację z lewej strony pola karnego. Trener Stradomia wymienił po tej sytuacji większość składu, aby dać pograć pozostałym zawodnikom. Kolejne bramki GKS-u wisiały w powietrzu. Po akcji z prawej strony boiska Dominik Włodarczyk wypuścił Mateusz Sobotę, który podwyższył prowadzenie strzałem z prostego podbicia. Rywale sfrustrowani uciekającym wynikiem nie dawali sobie rady z bardziej doświadczonymi zawodnikami GKS-u i często musieli uciekać się do fauli. Po jednym z nich sędzia wskazał na jedenastkę. Do piłki podszedł Daniel Siwek i strzelił 7. bramkę dla GKS-u. Wynik kilka minut później podwyższył Mateusz Białas, kolejny raz celnie główkując po rożnym. Dublet w meczu zdobył również Daniel Siwek, który wykorzystał kolejny rzut karny w spotkaniu. Swoją jedenastkę wykorzystał też Dominik Flacha, który na 5 minut przed końcem spotkania zdobył 10. bramkę GKS-u. Wynik spotkania strzałem sprzed pola karnego w końcowych minutach ustalił jeden z testowanych zawodników.
- Przede wszystkim chcielibyśmy podziękować za dobre spotkanie rywalom, którzy pokazali się z bardzo dobrej strony, zwłaszcza w pierwszej odsłonie spotkania. Widać, że ciężka praca młodych zawodników popłaca i potrafili napsuć nam sporo krwi! Życzymy powodzenia w rozgrywkach ligowych! Drużyna Koziegłowian wraca tymczasem do treningów i oczekuje nowych wyzwań. W kolejną sobotę spotkanie z występującym w klasie okręgowej Piastem Przyrów! - mówi Tomasz Myga.