Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Aniołkowe Granie w Przedszkolu w Koziegłowach i Starej Hucie

Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi w Koziegłowach i Oddziałami Zamiejscowymi w Starej Hucie po raz kolejny wzięło udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym – „Aniołkowe Granie” – edycja 2020/2021.   

Głównym celem przedsięwzięcia jest rozpowszechnianie wśród społeczeństwa idei rodzicielstwa zastępczego oraz integracja przedszkoli, szkół i placówek opiekuńczych. Niezwykle ważnym aspektem projektu edukacyjnego „Aniołkowe Granie” jest kształtowanie wśród młodego pokolenia postawy otwartości na niesienie pomocy innym. Przez działania edukacyjne, zajęcia, spotkania, dzieci są  uwrażliwiane na losy rówieśników, którzy z różnych przyczyn znaleźli się w placówkach o charakterze pieczy zastępczej.

Jednym z działań w ramach projektu była zbiórka najpotrzebniejszych rzeczy dla wybranej placówki, w naszym przypadku już po raz drugi dla Domu Życia im. Leonii Nastał w Częstochowie  Dzięki wsparciu Rodziców, na których zawsze możemy liczyć, udało się zebrać dużą ilość środków higieny osobistej, środków czystości, artykułów szkolnych, napojów.

W związku z panującą pandemią w tym roku nie odbył się finałowy koncert „Aniołowego Grania” natomiast został przygotowany film z udziałem przedszkolaków który został dedykowany podopiecznym Domu Życia im. Leonii Nastał.

22 lutego 2021 roku nastąpiło uroczyste przekazanie zebranych darów i bonu podarunkowego na zakup najpotrzebniejszych rzeczy wraz z przygotowanym filmem. Mamy nadzieję, że występy dostarczą wszystkim oglądającym nas za pośrednictwem Internetu wiele wzruszeń, uśmiechów i radości.

Koordynator projektu: Zdzisława Jasik. Współorganizatorzy: Aneta Grzesista, Marta Stępień, Grażyna Czerwik,  Anna Jagusiak, Beata Kaim, Anna Adamczyk, Patrycja Kosętka, Milena Adamiecka, Barbara Sapota, Marta Pawłowska, Marta Brzozowska, Katarzyna Mazaraki, Barbara Jakubczyk,  Marlena Korfel, Ilona Żyła, Michał Huras.                                                                                                                     

Film z "Aniołkowego Grania" obejrzeć można TUTAJ

 

25

LUT

2021

407

razy

czytano

983/4570

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Mapa inwestycji

Logo serwisu.