Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

 

 

W ramach projektu Partnerstwa Północnej Jury „Jura w paluszku”, dzieci z gminy Koziegłowy, uczestniczyły w kilku wycieczkach krajoznawczych po Jurze Krakowsko- Częstochowskiej zorganizowane przez Miejsko Gminny Ośrodek Promocji Kultury w Koziegłowach.
Wycieczka - Ścieżką przyrodniczo – dydaktyczno - ekologiczną w Siedlcu w Gminie Janów”, odbyła się 11 września 2007r..Uczestniczyły w niej dzieci z Mzyk i Gniazdowa. Na  Wzgórzu „Dupka”, pan Henryk Srokosz opowiedział legendę o powstaniu wzgórza i krajobrazie Siedlec. Następnie uczniowie udali się trasą przez najciekawsze atrakcje wsi: Pustynie Siedlecką, gdzie dzieci bawiły się na wydmach,  w „Ranczu Piekło”, zjedli pyszny posiłek,  potem obejrzeli przystanek „Stara Wieś” z wapienną kapliczką wczesnobarokową na skrzyżowaniu dróg do okolicznych wsi oraz Kamieniołom Warszawski gdzie nadal wydobywa się kamień do fundamentów. Wszystkim bardzo podobała się wycieczka, zwłaszcza różnorodność form krajobrazu-od pustyni poprzez formy skalne - ostańce, jaskinie. Każdy z uczestników przywiózł sobie pamiątkę - kamień z odciśniętymi muszlami amonitów.
Wycieczka Kotowice – Mirów- Bobolice, odbyła się 20 września 2007r. Zorganizowano ją wspólnie ze Świetlicą Środowiskową z Miejsko Gminnego Ośrodka Promocji Kultury w Koziegłowach oraz Szkołą Podstawową w Koziegłowach. Uczniowie zwiedzili Cmentarz  poległych żołnierzy podczas I wojny światowej, w Kotowicach. Potem odwiedzili Mirów  i Bobolice. Tam dzieci zobaczyły ruiny zamku  w Mirowie oraz poznały jego legendę. Następnym przystankiem wycieczki były Bobolice. Wycieczkowiczom dopisywała piękna pogoda i dobre humory.

 


 Wycieczka ścieżką przyrodniczo - historyczną w rezerwacie „Parkowe” odbyła się 28 września 2007r. Uczestniczyły w niej starsze dzieci z filii świetlic Środowiskowych w Markowicach i Lgocie Górnej. Celem wycieczki było zapoznanie się z pięknem krajobrazu jurajskiego w Złotym  Potoku i okolicach. W kolorach jesieni źródła, lasy i  jurajskie ostańce, są malownicze i bardzo urokliwe. Dzieci zwiedziły Pustelnię w Czatachowie, potem udały się do Bramy Twardowskiego, zobaczyły źródła Zygmunta oraz zabytkową pstrągarnię. Następnym punktem zwiedzania był Staw Amerykan oraz Jaskinia Niedźwiedzia, w której dzieci zobaczyły nietoperza. Po poczęstunku, dzieci udały się do Zespołu Pałacowo - Parkowego w Złotym Potoku. Tam zwiedziły Pałac Raczyńskich, Dworek Krasińskiego z pięknym parkiem i stawem Irydion.
Wszystkie wycieczki miały na celu zapoznanie uczniów z walorami Północnej Jury. Poprzez takie zajęcia w terenie, dzieci lepiej poznały  zasoby środowiska naturalnego i dziedzictwa kulturowego w swoich  okolicach. BK

 

        

03

PAŹ

2007

1783

razy

czytano

3870/4242

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.