Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Zapraszamy Panie na bezpłatne badania mammograficzne w mammobusie.

W związku z potrzebą szerzenia wiedzy w zakresie zdrowego stylu życia oraz aktywnego udziału w badaniach profilaktycznych, a w konsekwencji poprawy stanu zdrowia Polaków, Narodowy Fundusz Zdrowia uczynił profilaktykę zdrowotną jednym z priorytetów.

Śląski OW NFZ nadzoruje i rozwija działania w obszarze profilaktyki chorób i promocji zdrowia na poziomie regionalnym, ze szczególnym uwzględnieniem edukacji zdrowotnej mieszkańców województwa śląskiego.

W związku z powyższym Śląski OW Narodowego Funduszu Zdrowia zaprasza do udziału w akcji Mamo! Mamo! Mammobus!, w ramach której Panie w wieku 50 -69 lat będą mogły bezpłatnie wykonać badanie mammograficzne.

Mammografia jest bezpłatna, nie wymaga skierowaniai wykonywana jest niezależnie od miejsca zamieszkania pacjentki.

Badania odbędą się w dniu 26.05.2021 r. (środa) przy Miejsko - Gminnym Ośrodku Promocji Kultury w godz. od 9:00 do 17:00

Rejestracja pod numerem telefonu: 58/ 767 34 44

Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich –  dwóch projekcji każdej piersi. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju – wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.

Według danych Światowej Organizacji Zdrowia, rak piersi jest obecnie najczęściej występującym nowotworem na świecie. W ciągu ostatnich 20 lat liczba chorych wzrosła niemal dwukrotnie: z 10 milionów w 2000 roku, do blisko 19,3 milionów pod koniec 2020 roku. Niestety, również w Polsce obserwowany jest wzrost liczby przypadków – w 2019 roku zdiagnozowano blisko 19 tys. kobiet z rakiem piersi. Ryzyko zachorowania na raka wzrasta wraz z wiekiem, dlatego tak ważna jest odpowiednia profilaktyka w tym zakresie. Mammografia jest badaniem, które pozwala wykryć nowotwór już we wczesnym stadium choroby.

Pamiętajmy, że zdrowie mamy tylko jedno! Dbajmy o nie.

 

19

MAJ

2021

509

razy

czytano

838/4494

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.