Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Szwadron 3. Pułku Ułanów Śląskich gościł w Gniazdowie

???? 30 maja w Gminie Koziegłowy gościli uczestnicy rajdu konnego „Szlakiem Bojowym 3. Pułku Ułanów Śląskich”, którego organizatorem było stowarzyszenie Ochotniczy Szwadron 3. Pułku Ułanów Śląskich.
 
???? Rajd rozpoczął się 29 maja w Cieszowej, w której to do 1 września 1939 roku stacjonował sztab pułku. Stamtąd uczestnicy imprezy pojechali konno do Koszęcina, gdzie odbyło się uroczyste powitanie uczestników rajdu przez władze i mieszkańców miasta. Następnie przez Babienicę i Lubszę udali się pod pomnik na Florjańskiej Górze - miejsce bitwy pod Woźnikami. W Woźnikach konnica zatrzymała się na noc.
 
???? Kolejnego dnia ułani zwiedzili konno teren bitwy, po czym udali się do Gniazdowa, przez który 2 września 1939 roku 3. Pułk Ułanów Śląskich przechodził w kierunku Poręby. Na miejscowym torze TREC powitał ich Burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy, Jacek Ślęczka. Ułani zaprezentowali publiczności efektowny popis swych umiejętności, m.in. grupowych manewrów konnych, a także natarć z wykorzystaniem lancy i szabli.

31

MAJ

2021

560

razy

czytano

930/4594

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności