Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Miejsko- Gminny Ośrodek Promocji Kultury w Koziegłowach  rozpoczął realizację projektu  ,,Akademia kultury" . Zadanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury , Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust.1 ustawy z dnia 19 listopada 2009r. o grach hazardowych.

Ma charakter edukacyjny i składa się z czterech paneli tematycznych:  Antropologia dźwięku, Z kulturą w tle, Alchemia słowa i Mural, które są realizowane od czerwca do października. 

Pierwsze spotkania tematyczne odbyły się już w ramach zajęć plastycznych Mural. Uczestnicy  brali udział w spotkaniu online, prowadzonej przez artystkę  Anitę Grobelak  a następnie wyjeździe edukacyjnym do Częstochowy, gdzie mieli okazję zapoznać się z twórczością znakomitego  malarza, plastyka , surrealisty, Tomasza Sętowskiego, twórcy murali na reprezentacyjnych budowlach miasta oraz zwiedzić wystawę jubileuszową artysty zorganizowaną w Muzeum Częstochowskim. Zwieńczeniem spotkań będzie wspólne malowanie muralu na jednej ze ścian naszej Instytucji. 

Z kulturą w tle, przyciągnęło miłośników  filmu i reżyserii. Spotkanie  online   prowadzone przez Wojciecha Laube wprowadziło w tajniki reżyserii, scenariusza, zapisu i przygotowania do stworzenia krótkometrażowego filmu o tematyce wybranej przez zainteresowanych.

Alchemia słowa skupiła pasjonatów  czytelnictwa, miłośników książki. To tutaj pod okiem aktorki Iwony Chołuj uczestnicy dotknęli szeroko pojętej kultury słowa, jego siły, ekspresji, zasięgu. Efektem spotkań będzie pokaz czytania performatywnego przygotowanego na wybranych fragmentach prozy Stanisława Lema. Jest to ukłon w kierunku twórcy science fiction, docenianego na całym świecie. Rok 2021 jest ogłoszony rokiem Stanisława Lema i wiąże się z jego setną rocznicą urodzin.

Od sierpnia miłośnicy muzyki spotkają się w Antropologii dźwięków gdzie zgłębią tajniki  hip- hopu, pod okiem Wojciecha Alszer, bluesa  Tomasza Muchy i  rocka Bartłomieja Chyli.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na stronę MGOPK, gdzie w zakładce Akademia Kultury na bieżąco umieszczane są materiały z przebiegu zajęć.

26

LIP

2021

376

razy

czytano

728/4446

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.