Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

W dniach od 17.10.07r., do 22.10.07r., w Liceum Ogólnokształcącym w Koziegłowach, przebywała grupa uczniów z Francji wraz z opiekunami Jest to kolejny projekt realizowany ze szkołą Cite technique Henri NOMINE we Francji w ramach podpisanej między szkołami umowy o długoletniej współpracy.
Wspólnie z naszymi uczniami, goście  pracowali nad projektem "Europa bez granic" dotyczącym zagadnień zdrowotnych (nałogi, zdrowy styl życia, prawidłowe odżywianie się). W ramach projektu uczniowie opracowali ankiety dotyczące powyższych zagadnień. Ankiety zostaną przeprowadzone wśród mieszkańców gmin Koziegłowy i Sarreguemines. Porównanie wyników ankiet nastąpi podczas drugiego spotkania uczniów i nauczycieli, które odbędzie się w grudniu w Sarreguemines. Oprócz ankiety opracowany został mini słowniczek polsko – francusko – niemiecki, w którym znajdują się podstawowe zwroty dotyczące życie codziennego. Goście z Francji mieli również możliwość uczestniczenia w życiu naszej szkoły (lekcja geografii, Otrzęsiny klas pierwszych, mecz siatkówki). Do pracy nad projektem wykorzystujemy nowoczesne techniki przekazu informacji (m.in. odbyła się wideokonferencja, podczas której poznaliśmy naszych przyszłych gości).


 

Odbyły się również wycieczki do Oświęcimia, Krakowa i do Częstochowy. Uczniowie, dzięki temu, że mieszkali u rodzin mieli możliwość poznać realia życia codziennego swoich kolegów i koleżanek, a także udoskonalić swoje umiejętności językowe. Wizyta przebiegała w serdecznej atmosferze.          

Uczniowie z Polski i ich goście
Michał Musialik –Helene WACK
Katarzyna Czok –Fabienne BOUCHER
Joanna Błońska –Julie GROSS
Paweł Słociński –Xavier REICHERT
Katarzyna Kurzej –Sophie FERSTLER
Paula Waś – Jessica HUVER
Łukasz Grabiszewski –Camille ESTEVE

Opiekunowie:
Guy Borsenberger
Lucienne Viennet
Jadwiga Czyż
Urszula Grabiszewska

 

Bożena Kolasa
Gminne Centrum Informacji

22

PAŹ

2007

2236

razy

czytano

4187/4570

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Mapa inwestycji

Logo serwisu.