Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Juromania po raz pierwszy zagościła w Gminie Koziegłowy

Po raz pierwszy w Gminie Koziegłowy zorganizowana została Juromania – pod hasłem „Jura aktywna z natury”. W Gniazdowie, gdzie odbyła się impreza miało miejsce kilka działań znanych z Festiwalu Miłośników Koni i Muzyki „Z Kopyta”.

Dużym zainteresowaniem widzów cieszyły się zawody jeździeckie z elementami TREC PTTK o Puchar Burmistrza Gminy i Miasta Koziegłowy. Zwyciężyła Oliwia Krzysztofowicz (133 pkt.), drugie miejsce zajęła Martyna Zakuska (124), a trzecie Klaudyna Prochowska (121). W zawodach rywalizowało 14 osób, w tym 12 kobiet. Za przygotowanie i przeprowadzeniem zawodów odpowiedzialni byli Marcin Musiał i Jakub Musiał z Rancza Rosochacz, którzy zaprezentowali także pokazy jeździeckie – naturalne metody pracy z końmi z ziemi i z siodła.

Dużo działo się na torze off-road, gdzie rywalizowało 30 załóg. Zwycięsko z rywalizacji w kategorii Open wyszedł Marek Landecki, drugie miejsce zajął Michał Woś, a trzecie Patryk Szewczyk. Za najbardziej widowiskową jazdę wyróżniony został Wojciech Baran. Uczestnicy zawodów o Puchar Burmistrza Gminy i Miasta Koziegłowy rywalizowali w konkurencji sprawnościowej i „czasówce”.

Na stadionie w Gniazdowie rozegrane zostały z kolei mecze: młodzików UKS Fair Play z Kamienicą Polską, oldboysów oraz Klasy A pomiędzy GKS-em Koziegłowy i Kamienicą Polską. Odbył się też efektowny pokaz psów obronnych.

Nie zabrakło i atrakcji dla dzieci. Animacje przy namiocie przygotowane zostały przez pracownice Miejsko-Gminnego Ośrodka Promocji Kultury w Koziegłowach. Na dzieci czekały kolorowe warkoczyki, rzemykowa biżuteria, malowanie buziek i balonowe cudaki. W terenie działał także animator, który robił ogromne bańki mydlane i wciągał dzieci do różnych ciekawych zabaw. Warsztaty dla dzieci związane z osikowym rękodziełem zorganizowała z kolei Osikowa Dolina. Juromania maiła też akcent koziegłowski, bowiem Leonard Jagoda zorganizował z kolei grupowe wycieczki historyczne po Koziegłowach.

Na Juromanii w Gniazdowie nie zabrakło też elementu historycznego – XVIII-wiecznych zbroi i broni z tego okresu. Było też wiele stoisk z różnego rodzaju rękodziełem, miodami oraz dmuchańce i gastronomia.

Wiele działo się także na scenie muzycznej, na której wystąpili: Ornery Broad, Tumblin` Flash. The Rolling Stones Tribute Band, 7A Blues, The Missing Part oraz Michał Lonstar z zespołem.

Gościem Juromanii w Gniazdowie był także Jan Holewik, który przyjechał swoim wozem konnym zaprzęgniętym we wspaniałe hucuły. Mieszkający w Katowicach pan Jan ma już za sobą długodystansowe wyprawy tym wozem, m.in. nad Morze Bałtyckie, a nawet na Węgry. Jego wóz wzorowany jest na wozach osadników podbijających Dziki Zachód.

Na Juromanii obecni byli przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego – Wojciech Dziąbek, dyrektor Wydziału Turystyki i Sportu Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach i Adam Wawoczny, prezes Śląskiej Organizacji Turystycznej, którzy byli bardzo pozytywnie zaskoczeni ilością atrakcji, które obejrzeli w Gniazdowie.

Organizatorem imprezy w Gniazdowie była Gmina i Miasto Koziegłowy, a współorganizatorami: Ranczo Rosochacz, Stowarzyszenie Turystyki Terenowej 4x4, ZUK Koziegłowy, MGOPK w Koziegłowach i GKS Koziegłowy.

Projekt Juromania czyli Święto Jury Krakowsko-Częstochowskiej, którego celem jest wypromowanie regionu oraz przedłużenie sezonu turystycznego na Jurze stworzony został przez Województwo Śląskie oraz Województwo Małopolskie. W tym roku odbyła się czwarta edycja tej imprezy w ponad 20 lokalizacjach na terenie Jury Krakowsko – Częstochowskiej.

Relację filmową z zawodów off-road obejrzeć można TUTAJ

 

22

WRZ

2021

644

razy

czytano