Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Seniorzy uczą się pływać i przygotowywać zdrowe dania

"Zdrowo i sportowo” taką nazwę nosi zadanie publiczne współfinansowane z budżetu Województwa Śląskiego w ramach małych grantów dla seniorów z gmin Koziegłowy i Myszków, które realizowane jest przez Koziegłowski Uniwersytet Trzeciego Wieku. Głównym celem zadania jest aktywizacja i integracja 50 seniorów w wieku 60 + w okresie epidemii COVID -19 z Gminy i Miasta Koziegłowy i Gminy Myszków.
 
W ramach zadania odbywają się zajęcia na basenie w Myszkowie (Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji) dla 24 osób oraz warsztaty kulinarne z profesjonalnym edukatorem kulinarnym dla 36 osób w siedzibie zadaniowej KUTW przy Zespole Szkół w Koziegłowach. Zajęcia na basenie prowadzą instruktorzy z Akademii Recreo. Grupa podzielona jest na początkującą i „trochę” zaawansowaną. I chociaż większość seniorów była w grupie „na brodziku”, podejście instruktorów i przyjazna atmosfera wpływają na uczestników bardzo pozytywnie, chętnie przełamują barierę lęku przed wodą i seniorzy przechodzą na głęboką wodę, a przy tym dobrze się bawią. Dla wielu z nich to pierwsza okazja do podjęcia nauki pływania z instruktorem, zwłaszcza dla seniorów z Gminy Koziegłowy.
 
Podczas zajęć kulinarnych Pani Agnieszka, właścicielka firmy cateringowej przedstawia uczestnikom zalety różnych dań, m.in. z dyni, fasoli, oliwek w zdrowej diecie. Pod okiem instruktorów uczestnicy przygotowują zupy krem, pasty do kanapek - smalec z fasoli, tapenada (pasta z oliwek), humus z suszonych pomidorów, sałatka z kaszą bulgur z granatem, sałatki z owoców i owocowe ciasta. Wszystkie potrawy są smaczne i przede wszystkim zdrowe. Po degustacji dań wszyscy otrzymują szczegółowe przepisy. Realizacja zadania potrwa do 13 grudnia 2021.
 
(Materiał przygotowany przez Koziegłowski Uniwersytet Trzeciego Wieku)

15

LIS

2021

595

razy

czytano

631/4447

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.