Filtrowanie aktualności

data od

data do

Kolarskie przełaje z okazji odzyskania niepodległości

W ramach obchodów 103. Rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości odbył się w Koziegłowach XLIII Ogólnopolski wyścig w kolarstwie przełajowym o Puchar Burmistrza Gminy i Miasta Koziegłowy. Był to zarazem IX Memoriał Zygmunta Chmurzewskiego i VIII Memoriał Daniela Jurczyka.
Oprócz polskich zawodników i zawodniczek w wyścigu rywalizowali także goście z Czech, Słowacji i Białorusi. Specjalną nagrodę dla najlepszego zawodnika z klubu MGLKS Błękitni Koziegłowy odebrał Patryk Janiszewski, a ufundował ją Konrad Jasik - były zawodnik Błękitnych, a obecnie właściciel firmy Clarex.

W Elicie najlepszy był Bartosz Mikler (Victoria Jaworzno). Wśród kobiet triumfowała natomiast Nikola Bajgerova (Force KCK Zlin).

6. Mariusz Kowalczyk

Drugi w juniorach minął metę były zawodnik Błękitnych, Bartosz Oleksiak. W kategorii U-23 także drugi był natomiast kolejny ex Błękitny, Jakub Musialik. Obaj są mieszkańcami gminy Koziegłowy.

Wyniki wszystkich kategorii znajdują się na STRONIE

13 listopada rozegrane zostały natomiast w Hucisku Mistrzostwa Śląska LZS Katowice w kolarstwie przełajowym. W juniorach młodszym mistrzem Śląska został Oskar Maśka, 5. Miejsce zajął Oskar Kulak, a 8. Jakub Dziuk. W Orlikach triumfował Patryk Janiszewski, 2. Antoni Łuków, a 3. Tobiasz Musialik. W Juniorach 2. był Jan Łuków, a 3. Maciej Myga. W klasyfikacji klubowej Błękitni zajęli pierwsze miejsce. W zawodach rywalizowali też reprezentanci klubów nie zrzeszonych w LZS, którzy nie byli klasyfikowani w Mistrzostwach Śląska.

14 listopada w Szczekocinach odbył się natomiast XXV Międzynarodowy wyścig w kolarstwie przełajowym Memoriał Edwarda Pelki. W juniorach młodszych najlepszy był Oskar Maśka, w juniorach triumfował Bartosz Oleksiak (obecnie Kolejarz-Jura Częstochowa), 7. był Jan Łuków, a 14. Maciej Myga (obaj Błękitni). W Orlikach 3. był Jakub Musialik (obecnie Tarnovia Tarnowo Podgórne), a 9. Antoni Łuków (Błękitni).