Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Powstaje Związek Powiatowo-Gminny "Jedźmy razem!"

Podczas listopadowej Sesji Rady Powiatu Myszkowskiego przyjęto uchwałę o utworzeniu Związku Powiatowo-Gminnego „Jedźmy razem!”. Jest to wspólna inicjatywa Starosty Myszkowskiego Piotra Kołodziejczyka oraz Wójtów i Burmistrzów gmin w Powiecie Myszkowskim.

Związek docelowo będzie wypełniał rolę organizatora publicznego transportu zbiorowego na liniach tworzących sieć komunikacyjną w powiatowo-gminnych przewozach pasażerskich na terenie działalności Związku.

Jak czytamy w uzasadnieniu - Starosta Myszkowski oraz Wójtowie i Burmistrzowie gmin: Koziegłowy, Niegowa, Poraj i Żarki podejmują wspólną realizację zadań w zakresie organizacji publicznego transportu zbiorowego na terenie działalności Związku - w formie związku powiatowo-gminnego. 

Konsultacje dotyczące utworzenia Związku zostały przeprowadzone wcześniej. Wypracowano podczas nich optymalną formułę organizacyjną . W wyniku poczynionych uzgodnień zaproponowano utworzenie Związku Powiatowo-Gminnego pod nazwą „Jedźmy razem!”.

Po rejestracji Związku w rejestrze Ministra właściwego do spraw administracji oraz z dniem ogłoszenia Statutu, Związek posiadał będzie osobowość prawną i będzie wykonywał zadania publiczne we własnym imieniu i na własną odpowiedzialność. Rejestracja Związku poprzedzona musi być szeregiem prac proceduralnych, m.in. przyjęciem przez Rady zainteresowanych Gmin i Powiatu uchwał o utworzeniu związku oraz przyjęcia statutu Związku. 

Radni podczas sesji przyjęli również Statut Związku, który został wcześniej uzgodniony z Wojewodą Śląskim. Statut po rejestracji podlega ogłoszeniu w wojewódzkim dzienniku urzędowym.

Źródło: Powiat Myszkowski

29

LIS

2021

346

razy

czytano

617/4448

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.