Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Uniwersytet Trzeciego Wieku podsumował projekt

W minionym tygodniu odbyło się spotkanie podsumowujące zadanie publiczne współfinansowane ze środków budżetu Województwa Śląskiego w ramach małych grantów dla seniorów z gminy Koziegłowy i Myszkowa pn. "Zdrowo i sportowo”. Realizowane było ono przez Koziegłowski Uniwersytet Trzeciego Wieku. Głównym celem zadania była aktywizacja i integracja 50 seniorów w wieku 60 + z Gminy i Miasta Koziegłowy oraz Gminy Myszków w trakcie epidemii COVID -19.
 
W ramach zadania przeprowadzone zostały zajęcia na basenie w MOSIR Myszków, pod okiem instruktorów z Akademii Recreo (4 osoby z Gminy Myszków, 20 z Gminy i Miasta Koziegłowy). Seniorzy uczyli się podstawowych zachowań w wodzie i zasad bezpiecznego pływania, m.in. równowagi i stabilnej postawy, kształtowania układu krążeniowo-oddechowego, wytrzymałości siłowej poszczególnych grup mięśniowych, a także zmiennej intensywności wysiłkowej. Dzięki temu przełamali barierę lęku przed wodą i „wstydu”. Wielu z nich już samodzielnie pływa. Wspólne zajęcia i integracja uczestników zachęciły ich do dalszego indywidualnego korzystania z basenu.
 
W warsztatach kulinarnych uczestniczyło więcej osób niż zakładano - w sumie 42 osoby w 3 grupach (12 osób z Myszkowa i 30 z GiM Koziegłowy). Warsztaty realizowana były od 26 października (30 godz.) Podczas 6 spotkań właściciele firmy Jura Events & Catering uczyli jak tworzyć zdrowe i smaczne dania, zarówno wegetariańskie jak i mięsne, dodając do tego wspaniałe desery i sałatki. Każde danie i składniki były dokładnie omawiane, a przepisy uczestnicy otrzymali do domu, gdzie je oczywiście wykorzystywali dla najbliższych. Podczas zajęć uczestnicy uczyli się od młodych kucharzy wielu nowych dań, ale była również wymiana doświadczeń kulinarnych.
 
Materiał przygotowany został przez KUTW

13

GRU

2021

412

razy

czytano

679/4530

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Mapa inwestycji

Logo serwisu.