Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Obwodnica Koziegłów i Gniazdowa na liście dofinansowanych projektów

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów poinformowała wczoraj, że Premier Mateusz Morawiecki przeznaczy ponad 2,4 mld zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na dofinansowanie 51 obwodnic, które mają powstać w ciągach dróg wojewódzkich. Wśród nich znalazła się obwodnica Koziegłów i Gniazdowa.

Na liście 51 obwodnic jest 6 dróg z województwa śląskiego. Obwodnicy Koziegłów przyznano dofinansowanie w wysokości 100 mln zł i jest to najwyższe dofinansowanie z wszystkich sześciu obwodnic w województwie śląskim.

To bardzo dobra wiadomość przede wszystkim dla mieszkańców Koziegłów i Gniazdowa, przez które to miejscowości przejeżdżają codziennie setki samochodów ciężarowych. Mieszkający przy drodze wojewódzkiej 789 narażeni są przez większość doby na hałas i spaliny samochodowe. Obwodnica poprawi także komfort jazdy kierowców, którzy nie będą musieli zatrzymywać na światłach przed drogą krajową w Koziegłowach, przejedziemy nią bowiem bezkolizyjnie nad trasą. Obwodnica będzie zaczynać się na wysokości oczyszczalni ścieków w Koziegłowach, a kończyć za szkołą podstawowa w Gniazdowie. Omijać będzie te miejscowości od południowej strony. Jej lokalizacja ustalona została już wcześniej.

Burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy Jacek Ślęczka nie kryje radości z decyzji Premiera RP, dziękując za wsparcie tej inwestycji wszystkim, którzy przyczynili się do możliwości jej realizacji.

– Dziękuję za wsparcie przede wszystkim Jadwidze Wiśniewskiej - Poseł do Parlamentu Europejskiego od początku bardzo aktywnie angażującej się w działania, które doprowadziły do umieszczenia obwodnicy Koziegłów i Gniazdowa na liście inwestycji dofinansowanych z RFRD. Dziękuję też Mariuszowi Trepce – Posłowi na Sejm RP z powiatu myszkowskiego, który także wspierał działania pani Europoseł na rzecz wpisania obwodnicy na rządową listę. Dziękuję Jakubowi Chełstowskiemu – Marszałkowi Województwa Śląskiego, za uwzględnienie tej inwestycji w gronie najistotniejszych w województwie śląskim i umieszczenie jej na liście przesłanej do Premiera RP – mówi Burmistrz Jacek Ślęczka.

 

23

GRU

2021

603

razy

czytano

586/4449

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom