Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Szkolenie - Działalność odpłatna organizacji pozarządowych 3-4.02.2022r. w Koziegłowach

Zapraszamy do udziału w STACJONARNYM szkoleniu pn. "Działalność odpłatna organizacji pozarządowych".

Myślicie o działalności odpłatnej stowarzyszenia, fundacji? Chcecie pobierać opłaty za produkty lub usługi NGO bez działalności gospodarczej? Szukacie konkretnych porad, wskazówek? Szkolenie to zebrane w jednym miejscu wiedza i praktyczne wskazówki, które pomogą Wam krok po kroku rozpocząć i prowadzić działalność odpłatną zgodnie z prawem.

Szkolenie poprowadzi specjalistka w dziedzinie - Justyna Janota.

Absolwentka studiów magisterskich z zakresu finansów publicznych i podatków, kontynuowała edukację na studiach podyplomowych z zakresu rachunkowości, a następnie z audytu wewnętrznego i kontroli finansowej. Skończyła studia doktoranckie na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego. Autorka publikacji poświęconych tematyce aspektów prawnych, rachunkowych i podatkowych oraz dotyczących podmiotów ekonomii społecznej i pomocy publicznej.

Trener, wykładowca i doradca. Jest certyfikowaną księgową (certyfikat nr 56325/2012) w Kancelarii Prawa Podatkowego, zajmując się przede wszystkim rachunkową i podatkową obsługą podmiotów ekonomii społecznej.

 

Program szkolenia:

Rodzaje działalności organizacji pozarządowej: statutowa, pożytku (odpłatna, nieodpłatna) gospodarcza. Sfera pożytku publicznego (sfera zadań publicznych). Podmioty mogące prowadzić działalność pożytku. Formy działalności pożytku publicznego. Zysk a charakter non profit organizacji. Budżet organizacji (kalkulacja kosztów i

przychodów) i polityka rachunkowości. Pobieranie „wynagrodzenia”

za „działalność” w sferze zadań publicznych. Sprzedaż przedmiotów otrzymanych w darowiźnie.Ograniczenia w działalności odpłatnej (bez zysku i z limitem wynagrodzenia). Kalkulacja kosztów.

Wydzielenie działalności odpłatnej i nieodpłatnej w projekcie (zadaniu). Księgowe wydzielenie działań odpłatnych, nieodpłatnych i gospodarczych.

W trakcie szkolenia zapewniamy materiały szkoleniowe oraz poczęstunek.

Liczba miejsc ograniczona.

Szkolenie przeznaczone jest dla przedstawicieli organizacji pozarządowych z Subregionu Północnego Województwa Śląskiego:

Miasta Częstochowy, powiatu częstochowskiego, myszkowskiego i kłobuckiego.

Warunkiem udziału w szkoleniu jest podpisanie deklaracji udziału w projekcie „Jurajski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej 2018 – 2023”. Celem weryfikacji zachęcamy do kontaktu z biurem projektu lub osobą odpowiedzialną za szkolenie. Dla osób nieposiadających podpisanej deklaracji istnieje możliwość jej podpisania - najpóźniej do 01.02.2022r.

Kontakt: Łukasz Bednarczyk, lukasz@jowes.pl (poniedziałek-piątek 7:30 – 14:30)

Termin: 3 i 4 lutego 2022 roku w godzinach: 16:00-19:00

Miejsce: Miejsko-Gminny Ośrodek Promocji Kultury w Koziegłowach, ul.

Żarecka 28.

Szkolenie organizowane przez Jurajski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej prowadzony przez Agencję Rozwoju Regionalnego w Częstochowie S.A.

21

STY

2022

490

razy

czytano

692/4578

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Mapa inwestycji

Logo serwisu.