Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Prośba o informację o wolnych miejscach pracy oraz bezpłatnym zakwaterowaniu dla obywateli Ukrainy.

Szanowni Państwo,

w związku z trwającą od 24 lutego b.r. inwazją Rosji na suwerenną Ukrainę i bezprecedensowym exodusem ludności cywilnej z pogrążonego w wojnie kraju, wszyscy razem solidaryzujemy się Ukraińcami niosąc pomoc tym, którzy potrzebują jej najbardziej. Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego od samego początku konfliktu czynnie włączył się w różnorakie działania mające na celu pomoc uciekającym przed wojną Ukraińcom. Departament Turystyki na bieżąco monitoruje sytuację w branży turystycznej, szukając pomocnych i przydatnych informacji, które mogą wzmocnić podejmowane wysiłki teraz i w niedalekiej przyszłości.

Zwracam się zatem do Państwa z prośbą o rozesłanie tej wiadomości do zaprzyjaźnionych instytucji, podmiotów gospodarczych, organizacji pozarządowych oraz wszystkich tych którzy reprezentują branżę turystyczną (czyli np. hotele, restauracje, atrakcje turystyczne, samorząd gospodarczy) a chcą włączyć się czynnie w akcję niesienia pomocy.

Ze względu na olbrzymi napływ uchodźców wojennych z Ukrainy i potencjalne zainteresowanie podjęciem przez nich pracy w Polsce, zwracamy się z prośba o przekazanie wszelkich potrzeb w zakresie wolnych miejsc pracy dla obywateli Ukrainy w podmiotach gospodarczych związanych z branżą turystyczną ze szczególnym uwzględnieniem struktury płci, ponieważ większość przybywających stanowią kobiety, matki z dziećmi. Także w tym przypadku, w odpowiedzi zwrotnej uprzejmie prosimy również o podanie ilości i rodzaju oferowanych stanowisk oraz namiary na osobę do kontaktu (telefon, email).

Pragniemy również zwrócić Państwa uwagę, że została utworzona dla osób fizycznych strona internetowa www.slaskiedlaukrainy.pl, która umożliwia zamieszczanie ofert bezpłatnego zakwaterowania dla uchodźców wojennych z Ukrainy. Gdyby mieli Państwo takie możliwość i wolę, to zachęcamy do włączenia się w tą akcję.

Jestem przekonany, że wspólnie możemy wzmocnić prowadzone obecnie działania. Pozostając w stałym kontakcie z służbami odpowiedzialnymi za rejestrację i opiekę nad uchodźcami przekażemy wszelkie pozyskane od Państwa informację w celu dalszego ich wykorzystania.

Z poważaniem

Wojciech Dziąbek

Dyrektor

 

Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego

Departament Turystyki

*np. wymagany język, preferowana płeć

Informację wg poniższego wzoru prosimy przesyłać na adres turystyka@slaskie.pl.

           
           

10

MAR

2022

626

razy

czytano

564/4493

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.