Filtrowanie aktualności

data od

data do

Komplet punktów GKS-u Koziegłowy w pierwszym meczu rundy wiosennej

Piłkarze GKS-u Koziegłowy udanie rozpoczęli rundę wiosenną. W meczu inauguracyjnym pokonali na wyjeździe Orkana Rzerzęczyce 4:1.

Pozytywnie rozpoczynamy rundę wiosenną i wracamy do domu z trzema punktami! Mecz dobrze ułożył nam się już od pierwszych minut. W jednej z pierwszych akcji po zamieszaniu w polu karnym do piłki dopadł Damian Kupicha i huknął nie do obrony pod poprzeczkę bramki. Dalsza część pierwszej połowy przebiegała pod nasze dyktando, jednak nie potrafiliśmy tego przekuć na dogodne sytuacje bramkowe. Rywale starali się atakować głównie długimi podaniami na skrzydła, jednak nie przekuło się to na klarowne sytuacje.

Druga połowa zaczęła się zgoła odmiennie. To rywale szybko i dość nieoczekiwanie doprowadzili do wyrównania. Po rzucie wolnym z bocznego sektora, piłka przeszyła pole karne. Brak zrozumienia w szeregach obronnych doprowadził do tego, że do piłki dopadł rywal i z bliskiej odległości pokonał naszego bramkarza. Nasi zawodnicy nie pozostali dłużni i już kilka minut później odpowiedzieli po rzucie rożnym. Najwyżej wyskoczył Mateusz Białas i celnym strzałem głową ponownie wyprowadził nas na prowadzenie. W jednej z kolejnych akcji padła kolejna bramka dla GKS-u. Po stałym fragmencie z lewej strony boiska, wykonywanym przez Mourada Lemraniego, do piłki wyskoczył Dawid Szecówka i skierował ją głową to siatki. Dalsza gra była już głównie dominacją gości. Sytuacji sam na sam z bramkarzem nie wykorzystał Dominik Szecówka. Wolejem sprzed pola karnego próbował zaskoczyć Damian Kupicha, do odbitej piłki wyskoczył Szymon Kapuściak jednak bramkarzowi udało się zablokować dobitkę. Swojego szczęścia próbował też Tomek Wacowski, ale jego strzał ze skraju pola karnego tylko obił poprzeczkę. Wynik ustalił Damian Kupicha, który wbiegł między obrońców i zakończył strzałem głową wrzutkę Dominika Szecówki.

Nie był to zdecydowanie najlepszy mecz w naszym wykonaniu, ale plan został wykonany i możemy cieszyć się ze zwycięstwa. Mamy nadzieję, że nasza drużyna dopiero się rozpędza i lepszą grę zobaczymy w kolejnych spotkaniach.

Orkan Rzerzęczyce - GKS Koziegłowy 1:4 (0:1)

3'  0:1 Kupicha Damian (asysta Skoczyński Patryk)
48' 1:1 Tasarz Adam (Orkan)
52' 1:2 Białas Mateusz (asysta Szecówka Dawid)
60'  1:3 Szecówka Dawid (asysta Lemrani Mourad)
78'  1:4 Kupicha Damian (esysta Szecówka Dominik)

GKS: Pietrusiński D. (70' Wosik M.) - Włodarczyk D., Oleksiak K., Białas M. (C), Wacowski T. - Morawski M. (55' Lemrani M.), Szecówka Daw., Kapuściak Sz. - Gwardyś W. (55' Szecówka Dom.), Skoczyński P. (75' Krakowian P.), Kupicha D.