Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

W związku trwającym konfliktem zbrojnym na terytorium Ukrainy pragnę ponownie zwrócić się do Państwa o pomoc uchodźcom oraz obywatelom Ukrainy walczącym o niepodległość swojej ojczyzny.
 
Zbiórki najpotrzebniejszych darów są ciągle prowadzone przez: Gminno - Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Koziegłowach, organizacje pozarządowe, stowarzyszenia i podmioty prywatne.
 
W imieniu władz samorządowych Gminy i Miasta Koziegłowy chciałbym podziękować Państwu za dotychczasowe wsparcie i zaangażowanie w niesieniu pomocy potrzebującym.
 
Wspaniały odruch serca i ogrom dobroci którym wykazali się mieszkańcy Gminy i Miasta Koziegłowy w obliczu wielkiej tragedii narodu ukraińskiego przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania.
 
Swoimi działaniami udowodnili Państwo, że nie ma rzeczy niemożliwych. Dziękuję z całego serca i proszę o dalszą pomoc i zaangażowanie.
 
Burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy Jacek Ślęczka
 

 

Podsumowanie dotychczasowych działań na rzeczy pomocy uchodźcom z Ukrainy:
 
Szkoły, Sołtysi, Ochotnicze Straże Pożarne, społeczności lokalne przeprowadzili zbiórki niezbędnego asortymentu: żywności, ubrań, kocy, śpiworów, środków higienicznych, pampersów, środków opatrunkowych, leków, wózków dla dzieci, maskotek które zostały przekazane do Ośrodka Pomocy Społecznej w Koziegłowach.
 
Pracownicy Ośrodka posegregowali, przygotowali i przy pomocy ZUK Koziegłowy przekazali 12 europalet darów do Magazynu Rezerw Państwowych w Lublińcu.
 
Gmina Koziegłowy do Sołeckiego Centrum Kultury w Lgocie Mokrzesz od dnia 7 marca przyjęła łącznie 13 osób, w tym 5 kobiet i 8 dzieci, które mają zapewnione spanie, wyżywienie.
 
10 marca odbyło się spotkanie informacyjne dla uchodźców z Ukrainy dotyczące przekazania niezbędnych informacji w zakresie pobytu na terytorium RP, ochrony zdrowia, rynku pracy, nadawania nr PESEL oraz pomocy rzeczowej w zakresie ubrań czy niezbędnych artykułu pierwszej potrzeby a także świadczeń o które mogą się ubiegać.
 
Mieszkańcy Gminy Koziegłowy zgłaszali do GMOPS Koziegłowy chęć przyjęcia rodzin z Ukrainy pod swój dach. Łącznie były to 33 adresy pod które trafiły osoby z Ukrainy.
 
Na bieżąco GMOPS Koziegłowy udziela pomocy dla osób przybyłych z Ukrainy w postaci podstawowych artykułów spożywczych, higienicznych, ubrań, kocy, pościeli. Udzielamy niezbędnych informacji dotyczących świadczeń o które mogą ubiegać się osoby które przekroczyły granicę po 24 lutego.
 
W chwili obecnej na terenie Gminy i Miasta Koziegłowy przebywa 357 osób przybyłych z Ukrainy po 24 lutego 2022 w tym 184 osoby dorosłe i 173 dzieci. Wg stanu na dzień 23.03.2022 r. zostało nadanych 130 nr PESEL dla 70 osób dorosłych i 60 dzieci. Założono również 38 profili zaufanych.
 
źródło: GMOPS w Koziegłowach

25

MAR

2022

405

razy

czytano

627/4569

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Mapa inwestycji

Logo serwisu.