Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

O tym jaką moc ma każda pomoc przekonujemy się na co dzień. Udzielenie pierwszej pomocy przedmedycznej jest jedną z nich . Prawidłowo udzielona pierwsza pomoc przedmedyczna zwiększa szanse na uratowanie osoby, która znalazła się w stanie bezpośredniego zagrożenia zdrowia czy życia, już w miejscu zdarzenia. Taka sytuacja może być wynikiem wypadku, odniesionego urazu, czy nagłego ataku choroby.
 
W ramach akcji prewencyjnej „Pomoc To Moc” i zadania pn. „Sportowy ratownik”, finansowanego z funduszu prewencyjnego PZU SA, od grudnia ubiegłego roku trwają szkolenia udzielania pierwszej pomocy dla organizacji sportowych z Gminy i Miasta Koziegłowy. W szkoleniach chętnie uczestniczą dzieci i młodzież, a także osoby starsze. Przeszkoleni zostali już słuchacze Koziegłowskiego UTW oraz kluby sportowe - MGLKS „Błękitni” Koziegłowy, LUKS „Olimp” w Koziegłowach, UKS „HATTRIC” przy Szkole Podstawowej w Lgocie Górnej, Stowarzyszenie Kijomaniacy, Klub Sportowy Warriors i UKS „Orliki” przy Szkole Podstawowej w Gniazdowie.
 
 Poprzez ciekawe formy i metody pracy wszyscy mają okazję poćwiczyć na fantomach prawidłowy schemat udzielania pierwszej pomocy. Zestaw fantomów wykorzystywany podczas szkoleń to trzy wiernie odtworzone manekiny: osoba dorosła, dziecko i niemowlę, umożliwiające realistyczny trening podstawowych czynności z zakresu resuscytacji krążeniowo-oddechowej osób we wszystkich grupach wiekowych. Każde szkolenie poprzedzone jest krótka prelekcją nt. fizjoterapii i prewencji w sporcie. Organizacje otrzymały również apteczki-torby medyczne z odpowiednim wyposażeniem, niezbędnym do udzielenia pierwszej pomocy, zwłaszcza urazów sportowych. Do końca maja 2022 r. szkolenia odbędą się jeszcze dla GKS Koziegłowy, „Fair Play" Koziegłowy i Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów.

28

MAR

2022

451

razy

czytano

590/4533

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Mapa inwestycji

Logo serwisu.