Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Wniosek o świadczenie pienieżne dla mieszkańców Gminy i Miasta Koziegłowy, którzy goszczą w swoich domach uchodźców z Ukrainy

Mieszkańcy Gminy i Miasta Koziegłowy, którzy goszczą w swoich domach uchodźców z Ukrainy, mogą składać do Gminno - Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Koziegłowach wnioski o zwrot ponoszonych kosztów. Dzienna kwota za udzielenie schronienia i zapewnienia wyżywienia osobie, która przekroczyła ukraińską granicę po 24 lutego wynosi 40 zł.

Świadczenie może być przyznane na okres maksymalnie do 60 dni – wówczas wyniesie 2400 zł.

W szczególnie uzasadnionych przypadkach okres wypłaty świadczenia, za zgodą wojewody, może być przedłużony.

Gdzie złożyć wniosek o świadczenie za przyjęcie uchodźcy z Ukrainy?

Wniosek o przyznanie świadczenia należy złożyć w siedzibie Gminno – Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Koziegłowach, Pl. Moniuszki 20.

Podstawą prawną wypłaty świadczenia jest art. 13 ust. 1 ustawy z dnia 12 marca 2022 r. o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa (Dz. U. poz. 583), czyli tzw. specustawa ukraińska.

Wynika z niego, że świadczenie przysługuje „każdemu podmiotowi, w szczególności osobie fizycznej prowadzącej gospodarstwo domowe”, który zapewni zakwaterowanie i wyżywienie obywatelom Ukrainy uciekającym przed wojną.

Co trzeba dołączyć do wniosku?

Do wniosku trzeba załączyć „Kartę osoby przyjętej do zakwaterowania”, w której należy podać dane przyjętej osoby oraz zaznaczyć, w jakich dniach korzysta ona z naszej gościnności. Wniosek, oświadczenie wnioskodawcy, kartę osoby przyjętej do zakwaterowania oraz rozporządzenie można pobrać poniżej:

29

MAR

2022

824

razy

czytano

547/4494

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.