Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

 Ochotnicza Straż Pożarna w Koziegłowach, jako jedyna jednostka w Polsce posiada motocykl pomocniczy.

 

Jest to MZ-tka z przyczepą, wyposażona w kompletny sprzęt specjalistyczny i medyczny. Motocykl zakupiła jednostka, a zmontowali go do uzbrojenia druhowie Prezes Janikowski Stanisław, Naczelnik Grabiszewski Marek oraz Ratownik techniczno-medyczny Tomasz Kidawka (dwaj ostatni na zdjęciu).Ochotnicza Straż Pożarna w Koziegłowach powstała w 1903 roku jako Straż Pożarna. Od 1991roku do chwili obecnej rozszerzyła swoja działalność o ratownictwo techniczne ze względu na położenie drogi krajowej Dk1, która biegnie przez Koziegłowy. Strażacy posiadają specjalistyczny sprzęt do rozcinania samochodów a już w 1992 r. zakupiono samochód marki Truck Polonez- pięcioosobowy, do celów ratowniczych, również jako pierwszy w Polsce.
W 1995 roku OSP Koziegłowy, wstąpiła do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, jako 5 Jednostka w Polsce i działa do chwili obecnej. Dysponuje trzema samochodami Ratownictwa Technicznego, kompletnie wyposażone w sprzęt specjalistyczny.
"Rocznie wyjeżdżamy do różnych zdarzeń około 170 razy, z tego do wypadków około 80 razy. Obecnie wraz z nasileniem ruchu na trasie Dk1 i dużych korków samochodowych, postanowiliśmy jako pierwsi w Polsce uruchomić motocykl pomocniczy, który skróci drogę dojazdu do poszkodowanych. Motocykl będzie kursować poboczami po pasie bezpieczeństwa"- powiedział prezes Stanisław Jankowski.
Gratulujemy pomysłowości! Bożena Kolasa GCI

21

LIS

2007

2210

razy

czytano

3989/4396

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.