Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Pierwszy defibrylatory AED zainstalowany na zewnątrz budynku Urzędu GiM Koziegłowy

Przy Urzędzie Gminy i Miasta Koziegłowy został zainstalowany pierwszy defibrylatory AED. Urządzenia ratujące życie zamontowano na zewnątrz budynku. (niedaleko wejścia głównego przy Placu Moniuszki 14). Takie rozmieszczenie urządzeni, pozwoliło zapewnić dostęp do defibrylacji w kluczowym miejscu, dla jak największej liczby mieszkańców naszej gminy. Mamy nadzieję, że dostępność tego urządzenia pozwoli uratować niejedno życie.
 
Jak działają publiczne defibrylatory AED?
Defibrylatory AED to proste i intuicyjne urządzenia, skonstruowane dla osób bez wiedzy medycznej do udzielania pierwszej pomocy. Urządzenia te pozwalają za pomocą trzech prostych symboli i poleceń przeprowadzić nawet niedoświadczonych użytkowników krok po kroku przez cały proces postępowania ratowniczego. Defibrylatory umieszczone w miejscach publicznych pozwalają na przeprowadzenie całego procesu jeszcze przed przyjazdem karetki pogotowia, co niejednokrotnie pozwala uratować życie osobie z zatrzymaniem krążenia.
 
Codziennie w Polsce dochodzi do nagłego zatrzymania krążenia, co z kolei prowadzi do zatrzymania prawidłowego krążenia krwi i tym samym niedotlenienia mózgu. W wyniku tego, już po kilku minutach zaczyna on obumierać. Bez dostępu do wczesnej defibrylacji – poszkodowana osoba nie ma szans na przeżycie.
 
Defibrylatory AED umieszczony na zewnątrz budynku Urzędu Gminy i Miasta Koziegłowy, nadaje się do użycia dla każdego użytkownika – zarówno dla osób przeszkolonych jak i tych, które używają ich po raz pierwszy. Dzięki zaawansowanej analizie rytmu serca – defibrylatory podejmują decyzję o procesie postępowania ratowniczego i kierują użytkownikiem przez cały proces, zapewniając osobie poszkodowanej maksimum bezpieczeństwa. W oparciu o natychmiastowy pomiar i technologię zapewniają szybką i skuteczną pomoc oraz bezpieczny proces ratowania życia.
 
W pełni zautomatyzowane urządzenie AED ułatwia pracę osobom udzielającym pomocy, które nie czują się pewnie podczas incydentów nagłego zatrzymania krążenia. Przez cały proces ratowania życia poszkodowanego, urządzenie zwraca się bezpośrednio do osoby udzielającej pomocy, motywując do dalszej pracy. Za pomocą prostych symboli i poleceń przeprowadza nawet niedoświadczonych użytkowników krok po kroku przez cały proces postępowania ratowniczego. W pełni zautomatyzowane defibrylatory AED są skuteczne, ponieważ zmniejszają liczbę błędów popełnianych przez użytkowników oraz mogą minimalizować opóźnienie terapii wynikające z obawy przed naciśnięciem przycisku generującego impuls defibrylacyjny.
 
AED wydaje komunikaty w języku polskim i prowadzi krok po kroku przez cały proces udzielania pierwszej pomocy, instruując głosowo, co dokładnie należy robić, a dodatkowe wsparcie pojawia się na panelu graficznym. AED pokazują, jak należy wykonać masaż serca – i w razie potrzeby przywracają normalną pracę serca, przepuszczając impuls elektryczny o odpowiednim natężeniu przez mięsień sercowy. Defibrylacja jest prosta i bezpieczna.
 
Nie ma możliwości popełnienia błędu – AED jest w 100% bezpieczne i dla poszkodowanego i dla osoby, która udziela pomocy.
 
Defibrylator AED został skonstruowany tak, by w odróżnieniu od defibrylatora szpitalnego służyć każdemu z nas. Samodzielnie bada EKG i decyduje, z jakim zaburzeniem mamy do czynienia i czy jest potrzebna defibrylacja. Jeśli tak – pozwoli na podanie impulsu i da taki komunikat – jeśli nie – żaden impuls nie zostanie wygenerowany, dlatego nie ma możliwości popełnienia błędu.
 
Urządzenie samodzielnie bada, diagnozuje i ratuje. Naszych rąk potrzeba tylko do rozebrania poszkodowanego, naklejenia elektrod i jeśli to konieczne – wciśnięcia przycisku defibrylacji i wykonania masażu serca. AED również instruuje jak należy to zrobić – co więcej – na bieżąco koryguje uciski (tzn. mówi czy należy uciskać mocniej, słabiej, wolnej bądź szybciej), dzięki czemu nawet osoba, która nie wykonywała nigdy resuscytacji będzie w stanie wykonać ją prawidłowo.
 
Pamiętaj, im szybciej zareagujesz, tym większa szansa na uratowanie zdrowia i życia poszkodowanemu !♥️

13

MAJ

2022

438

razy

czytano

610/4594

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.