Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Wprowadzenie relikwi św. Jana Pawła II do parafii św. Michała Archanioła w Pińczycach

22 maja 2022 r. podczas Mszy świętej o godz 11:30 ks. Wacław Kozicki wprowadził do wspólnoty parafii św. Michała Archanioła w Pińczycach relikwie św. Jana Pawła II. To wyjątkowy dzień w historii parafii, która od dziś ma nowego orędownika i wspomożyciela.
 
Ks. Wacław w wygłoszonej homilii nawiązywał do pokoju, który jest wielką wartością. Prawdziwy pokój serca i duszy może przynieść tylko Chrystus. Budowanie trwałego pokoju we współczesnym świecie musi wypływać z realizacji przykazania miłości Boga i bliźniego. Podczas homilii duszpasterz podzielił się swoimi osobistymi wspomnieniami związanymi z osobą św. Jana Pawła II. Niezwykłe historie związane z postacią Papieża Polaka po dziś dzień budzą w słuchaczach refleksję na temat własnej doczesności. Słowa Ojca Świętego są ponadczasowe, jego myśli i rozważania nadal inspirują, wskazują drogę i motywują do pełniejszego przeżywania życia z Bogiem i drugim człowiekiem.
Uroczystość zakończyła się poświęceniem ołtarza i umieszczeniem relikwii pod obrazem św. Jana Pawła II. Ks. Proboszcz Paweł Lamek złożył serdeczne podziękowania wszystkim osobom biorącym udział w uroczystości.
 
Ołtarz wykonał Piotr Gil
Obraz wykonała malarka Małgorzata Siwek.
Uroczystość uświetniła Gminna Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Pińczyc pod batutą kapelmistrza Wojciecha Pompki.
 
W uroczystości udział wzięli m.in.: Starosta Powiatu Myszkowskiego Piotr Kołodziejczyk, Burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy Jacek Ślęczka, Przewodnicząca Rady Gminy i Miasta Koziegłowy Joanna Kołodziejczyk, Radna Gminy i Miasta Koziegłowy Jadwiga Balińska, Radny Gminy i Miasta Koziegłowy Andrzej Okularczyk, Radny Gminy i Miasta Koziegłowy Leonard Jagoda, dyrektor Szkoły Podstawowej w Pińczycach Joanna Sularz.

23

MAJ

2022

328

razy

czytano