Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data doPod hasłem „młodzież żyje w zgodzie z naturą, dba o zdrowie i o środowisko” gimnazjaliści z Zespołu Szkół w Koziegłowach świętowali Międzynarodowy Dzień Młodzieży.
12 listopada w hali sportowej Gimnazjum nr 1 spotkało się wiele osób, którym nie jest obcy problem ekologii i promowanie zdrowego stylu życia.
Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: z-ca burmistrza UGiM Koziegłowy p. Stanisław Błoński oraz Dyrektor ZEAOS p. Katarzyna Zychowicz. W tym szczególnym dniu Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i młodzież klas starszych przyjęła uczniów klas pierwszych w poczet społeczności gimnazjalnej.
Odbyły się otrzęsiny i uroczyste ślubowanie.
Międzynarodowy Dzień Młodzieży był dniem samorządności uczniowskiej. Dyrektor Zespołu Szkoły p. Joanna Lula przekazała uczniom władzę wręczając symboliczny klucz na ręce przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego, życząc młodzieży mądrych rządów i dobrej zabawy.
Młodzież stanęła na wysokości zadania. Uczniowie zaprezentowali efekty pracy metodą projektu edukacyjnego, ekologiczno – prozdrowotnego.

 Projekt zrealizowany był zgodnie z programem wychowawczym Gimnazjum nr 1.
Swoją tematyką obejmował treści związane z ochroną środowiska i z ochroną zdrowia.
Ukazywał bardzo istotny problem ogólnoświatowy. Do pracy nad projektem włączyli się wszyscy uczniowie gimnazjum. Każda klasa wystąpiła z własnym programem artystycznym, który oceniało jury uczniowskie.
Treści ekologiczne i prozdrowotne ukazane były w sposób bardzo efektowny poprzez różnorodne formy:
Scenki: ”Matka Ziemia”, „Gleba a zdrowie”, „Dziura ozonowa” przedstawia: „Źródła i rodzaje zanieczyszczeń powietrza i ich wpływ na zdrowie”, Woda życiodajna substancja”, „dobre rady na odzysk surowców wtórnych”, sąd nad dwutlenkiem węgla, bajka „Kwaśne opady problemem ludzkości”, krzyżówki, wywiady, prezentacje multimedialne na temat zdrowej żywności bez konserwantów, barwników, przeciwutleniaczy, drama dotycząca uzależnień: narkomanii, alkoholizmowi i nikotynizmu.
W podsumowaniu przedstawiono informację o stanie środowiska naturalnego w naszym regionie poprzedzone ankietami, wywiadami, prezentacją najbliższego środowiska.
Młodzi wykonawcy stwierdzili, że propagowanie wiedzy o tej tematyce jest konieczne, bo środowisko to ocean  życia, a „Życie i świat to wspaniałe dary, którymi możemy się cieszyć”. Do refleksji zachęcało hasło „Myśl globalnie, działaj lokalnie”. Co dobrego może zrobić każdy z nas? Istotną wskazówką były ulotki pt. „Bądź przyjazny dla siebie i dla środowiska”,  które rozdano wszystkim zebranym.
Na zakończenie p. Burmistrz dziękując młodzieży za zaangażowanie i twórczą inwencję stwierdził, że życzyłby sobie, aby to co zaprezentowali uczniowie wcielili w życie.
Koordynatorzy projektu – nauczyciel chemii D. Gotkowska i biologii M. Cwanek

 

26

LIS

2007

2151

razy

czytano

4183/4594

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Mapa inwestycji

Logo serwisu.