Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Gminny Szachowy Dzień Dziecka w Koziegłowach

GKS Koziegłowy przy wsparciu Burmistrza Gminy i Miasta Koziegłowy oraz Dyrekcji Zespołu Szkół w Koziegłowach zorganizował Gminny Szachowy Dzień Dziecka. Turniej odbył się 6 czerwca w Zespole Szkół w Koziegłowach, a wzięło udział 26 uczestników ze szkół z terenu gminy Koziegłowy.

Gracze zostali podzieleni na dwie kategorie wiekowe: klasy 0-4 i klasy 5-8. Turniej rozegrany został na dystansie 9 partii w tempie 15 minut na uczestnika. W kategorii klas 0-4 zwyciężył Ryszard Wcisło, uczeń klasy 4 ZS w Koziegłowach. W klasach 5-8  wygrał niepokonany od lat Dominik Jagiełło. Został również wyłoniony najmłodszy uczestnik turnieju. Był nim Ksawery Leśniak, uczeń przedszkola SPSK w Mysłowie.

Ten, kolejny już turniej zorganizowany w szkole był bardzo udany. Szczególnie cieszy postawa najmłodszych zawodników, którzy dopiero wchodzą w świat szachów. Dla wielu z obserwujących, którzy po raz pierwszy oglądają turniej szachowy, jest dużym zaskoczeniem, że przez tak długi czas (5-6 godzin) uczestnicy muszą być w pełni skoncentrowani. Gra w szachy to nie tylko zabawa, lecz naprawdę duży wysiłek dla zawodników. Jak w każdym sporcie, gra powinna sprawiać przyjemność zawodnikom, zwłaszcza tym najmłodszym. Dziękujemy wszystkim za udział w turnieju, jak również wszystkim rodzicom i opiekunom, którzy w czasie trwania imprezy stanowili nieocenioną pomoc. Mamy nadzieję, że turniej ten będzie już tradycją w naszej szkole i zachęci uczniów do liczniejszego udziału w tej pięknej królewskiej grze – mówi Tomasz Myga, prezes GKS Koziegłowy.

Wyniki turnieju

Klasy 0-4:

  1. Ryszard Wcisło (klasa 4) – ZS w Koziegłowach
  2. Filip Szatan (klasa 2) – SP w Cynkowie
  3. Bronisław Wróbel (klasa 3) – ZS w Koziegłowach

Klasy 5-8:

  1. Dominik Jagiełło (klasa 7) – ZS w Koziegłowach
  2. Kamil Białas (klasa 5) – ZS w Koziegłowach
  3. Paweł Pisula (klasa 8) – SPSK w Winownie

08

CZE

2022

422

razy

czytano

543/4554

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Mapa inwestycji

Logo serwisu.