Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

RODZINNY FESTYN INTEGRACYJNY W SIEDLCU DUŻYM

18 czerwca w Szkole Podstawowej w Siedlcu Dużym odbył się Rodzinny Festyn Integracyjny. W tym roku miał on wymiar szczególny, ponieważ było to pierwsze tego typu spotkanie po długim okresie izolacji spowodowanej pandemią.

Sprzyjająca aura i atrakcyjny program przyciągnęły spragnione zabawy dzieci, ich rodziców, dziadków, a także mieszkańców okolicznych miejscowości. Spotkanie uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście, w tym: wicestarosta powiatu myszkowskiego Mariusz Morawiec, Burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy Jacek Ślęczka, ksiądz proboszcz Mieczysław Droździk, sołtys Siedlca Dużego Marek Kawalec, a także radni gminy Koziegłowy.  

Tradycyjnie festyn rozpoczęto od występów artystycznych dzieci i młodzieży, w tym  tańca przedszkolaków do przeboju Shakiry pt. „Lego”, tańca Chocolate w wykonaniu uczniów klas II oraz występu kabaretu „Szkolna Kraksa”. Po przedstawieniu nastąpił kulminacyjny punkt programu. Było to otwarcie wielofunkcyjnego boiska sportowego, które zostało przebudowane dzięki dofinansowaniu ze Środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu Sportowa Polska – Program Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej – edycja 2020. Burmistrz Jacek Ślęczka wyraził ogromną radość z zakończonej inwestycji i nadzieję, że boiska  do gry w piłkę ręczną, piłkę siatkową, tenisa oraz koszykówki będą służyły nie tylko uczniom szkoły, ale całej społeczności i przyczynią się do rozwoju sportowych pasji dzieci i młodzieży. Po uroczystym przecięciu wstęgi ksiądz proboszcz Mieczysław Droździk poświęcił nowy obiekt sportowy.

W trakcie festynu nastąpiło także podsumowanie projektu „Ławeczka obywatelska” realizowanego w ramach rządowego programu inicjatyw obywatelskich – Śląskie NOWEFIO 2021-2023 za pośrednictwem Bielskiego Centrum Przedsiębiorczości.  W ramach programu uczniowie szkoły wraz z dziećmi i z młodzieżą z Ukrainy mieszkająca na terenie naszej miejscowości wzięli udział w warsztatach stolarskich, w trakcie których wykonali karmniki oraz ławeczki, które od tej pory służyć będą lokalnej społeczności. W trakcie festynu wszyscy uczestnicy warsztatów otrzymali dyplomy oraz słodkie upominki, a zaprzyjaźniona z naszą szkołą nastolatka z Ukrainy – Valeria zaśpiewała wzruszającą piosenkę o miłości do ludzi.

Ogromną atrakcją, ale też nieocenioną lekcją okazał się pokaz Ochotniczej  Straży Pożarnej z Siedlca Dużego. Strażacy zaprezentowali swoje działania w trakcie wypadków drogowych – m.in. wydostawanie ofiar z uszkodzonych samochodów oraz udzielanie pierwszej pomocy. Niezawodni strażacy stanęli na wysokości zadania i zorganizowali także dla dzieci zabawę w pianie, która sprawiła im mnóstwo radości.

Dzięki zaangażowaniu całej społeczności szkolnej oraz przy wsparciu bardzo wielu sponsorów i darczyńców w trakcie Integracyjnego Festynu Rodzinnego na jego uczestników, w tym szczególnie na dzieci i młodzież, czekało bardzo wiele niezapomnianych atrakcji, takich jak na przykład animacje, malowanie twarzy, tyrolka, gra Just Dance, alpaki, loteria fantowa, a także przysmaki z grilla, bigos, popcorn, wata cukrowa, lody i wiele innych pyszności.

Wspaniała zabawa przy muzyce DJ- a LEMI sprawiła, że festyn trwał do bardzo późnych godzin nocnych. Z pewnością cel imprezy, którym było zachęcanie całej społeczności do wspólnej zabawy, a także dostarczenie uczestnikom festynu wielu okazji do radości, śmiechu i dobrego nastroju, w stu procentach został osiągnięty. Wspaniała zabawa i niecodzienna atmosfera zostaną na długo w pamięci wszystkich uczestników Rodzinnego Festynu Integracyjnego.

Pełniąca obowiązki dyrektora szkoły Roksana Szczygieł oraz cała społeczność szkolna dziękuje wszystkim zaangażowanym w pomoc przy organizacji festynu – sponsorom i darczyńcom, niezastąpionym rodzicom, nauczycielom, pracownikom szkoły, naszym uczniom i przyjaciołom. Do zobaczenia w przyszłym roku!

23

CZE

2022

442

razy

czytano

425/4448

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.