Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Kamil Gradek zdobył srebrny medal MP. Wystartuje w Tour de France

Kamil Gradek, wychowanek i wieloletni reprezentant MGLKS Błękitni Koziegłowy wystartuje w jednym z najbardziej prestiżowych wyścigów kolarskich na świecie - Tour de France. Pojedzie w barwach Team Bahrain Victorious, które reprezentuje od bieżącego sezonu.
 
Kamil Gradek w ubiegłą środę wywalczył srebrny medal w jeździe indywidualnej na czas podczas Mistrzostw Polski w Leonicinie, przegrywając o 13 sekund z Maciejem Bodnarem (TotalEnergies). Bodnar również wystartuje w Tour de France, a także jeszcze dwóch innych Polaków - Łukasz Owsian i Rafał Majka.
 
Trener i zarazem prezes Błękitnych Koziegłowy, Andrzej Chmurzewski, jest dumny ze swego wychowanka.
- Powołanie Kamila do występu w Tour de France to historyczne wydarzenie dla gminy Koziegłowy. Nigdy nawet nie marzyłem, że coś takiego będzie miało miejsce. Jest to uhonorowanie wielu lat ciężkiej pracy. W Tour de France biorą udział tylko najbardziej liczące się na świecie zawodowe teamy - mówi Andrzej Chmurzewski.
 
Kamila ściągnął do Bahrain Victorious Michał Gołaś, który jest dyrektorem tej grupy. Po pierwszych występach w barwach grupy był z niego bardzo zadowolony, co zaowocowało podpisaniem kontraktu na dwa lata.
 
- Kamil miał na początku sezonu kraksę, łamiąc dwa żebra, ale doszedł już do siebie. Być może jednak jeszcze nieco odczuwał skutki kontuzji podczas Mistrzostw Polski. W Tour de France są dwie czasówki, gdzie Kamil może szukać swojej szansy na pokazanie się. Będziemy mu gorąco kibicować - dodaje Andrzej Chmurzewski.
 
Tour de France rozgrywany będzie od 1 do 24 lipca. Więcej o udziale Kamila Gradka w TdF na STRONIE
 
Zdjęcia: Dariusz Krzywański

29

CZE

2022

347

razy

czytano

543/4569

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Mapa inwestycji

Logo serwisu.