Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Jurajski Festiwal Kultury Ludowej - Koziegłowy 2022

 
Od czerwca do sierpnia Miejsko-Gminny Ośrodek Promocji Kultury w Koziegłowach realizuje zadanie ,,Jurajski Festiwal Kultury Ludowej", które nawiązuje do tradycji Ziemi Koziegłowskiej, dziedzictwa i bogatych tradycji kulturowych, reprezentowanych poprzez tradycje śpiewacze i rękodzielnicze wywodzące się z plecionkarstwa.
 
➡️ Festiwal kierowany jest do grup obrzędowych, zespołów śpiewaczych, tanecznych, kapel ludowych, śpiewaków i instrumentalistów oraz wytwórców rękodzieła z wikliny i wiór osikowych z północnych terenów Jury Krakowsko - Częstochowskiej i Gminy Koziegłowy. Poprzez prezentacje zespołów, wytwórców pokaże tradycyjne elementy kultury ludowej oraz jej transformacje i przystosowanie we współczesnym świecie. W ramach zadania odbędą się przeglądy konkursowe zespołów ludowych działających na terenie północnej Jury oraz warsztaty i pokazy plecionkarstwa. Finałem będzie jarmark ludowy nawiązujący do staropolskich jarmarków, gdzie zaprezentują się nagrodzone zespoły, a towarzyszyć temu będą pokazy rękodzieła, stoiska rzemieślnicze i z tradycyjną żywnością, a także twórcy ludowi.
 
➡️ W lipcu i sierpniu odbędą się powiatowe konkursowe przeglądy zespołów ludowych w kategoriach: zespoły śpiewacze, taneczne, obrzędowe, kapele ludowe, instrumentaliści i soliści ludowi. Do konkursu mogą przystąpić zespoły działające w czterech powiatach: będzińskim, częstochowskim, myszkowskim i zawierciańskim.
 
➡️ Powiatowe przeglądy odbędą się w siedzibach współorganizatorów:
– Miejsko-Gminne Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Siewierzu (powiat będziński) – 29 lipca https://mgcksit.siewierz.pl/
– Gminny Ośrodek Kultury w Lelowie (powiat częstochowski) – 2 sierpnia http://gok.lelow.eu/
– Miejski Dom Kultury w Myszkowie (powiat myszkowski) – 20 lipca https://www.mdk-myszkow.pl/
– Miejski Ośrodek Kultury w Łazach (powiat zawierciański) – 28 lipca https://moklazy.pl/
 
➡️ Karty zgłoszenia wraz z Regulaminem dostępne są na stronach internetowych wymienionych domów kultury, dla powiatu częstochowskiego dostępne są na stronie Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie.
 
➡️ Dodatkowe informacje można uzyskać w instytucjach kultury:
– Miejsko- Gminne Centrum Kultury i Sportu w Siewierzu – tel. 32 674 16 49
– Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie – tel. 34 324 94 81
– Miejski Dom Kultury w Myszkowie – tel. 34 313 26 59
– Miejski Ośrodek Kultury w Łazach – 32 672 94 53
 
➡️ Laureaci powiatowych konkursowych przeglądów zespołów ludowych wystąpią w konkursie finałowym, który odbędzie się podczas Jarmarku ludowego ”Gościniec Jurajski” - 20 sierpnia 2022 r. na terenie Centrum Rekreacji przy MGOPK W Koziegłowach. Na laureatów powiatowych konkursów czekają pamiątkowe statuetki ufundowane przez Starostów powiatowych z: Będzina, Częstochowy, Myszkowa i Zawiercia. Laureaci finałowego konkursu w Koziegłowach otrzymają nagrody pieniężne. MGOPK w Koziegłowch serdecznie zaprasza do udziału w konkursie.
 
,,Jurajski Festiwal Kultury Ludowej" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

12

LIP

2022

543

razy

czytano

492/4530

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Mapa inwestycji

Logo serwisu.