Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Wakacyjny Festyn Rodzinny w Wojsławicach

9 lipca na placu przy Świetlicy w Wojsławicach po 2-letniej przerwie odbył się Wakacyjny Festyn Rodzinny. Organizatorami imprezy byli: Sołtys i Rada Sołecka, Ochotnicza Straż Pożarna i  Koło Gospodyń Wiejskich  Wsi Wojsławice. Patronat nad imprezą objął Burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy Pan Jacek Ślęczka.

Otwarcia Wakacyjnego Festynu Rodzinnego dokonali Starosta Powiatu Myszkowskiego Pan Piotr Kołodziejczyk i Sołtys Wojsławic Pani Dagmara Radosz. Na scenie zaprezentowali się: Koło Gospodyń Wiejskich z Wojsławic, Chorońska Kapela Biesiadna, a taneczną niespodziankę przygotowała międzypokoleniowa grupa złożona z członkiń KGW, druhów OSP, rodziców i dzieci ze Świetlicy „ Ferajna”.

Wiele atrakcji czekału tu na dzieci i nie tylko. Dla najmłodszych przygotowano mnóstwo animacji dziecięcych t.j:malowanie buziek, tatuaże, warkoczyki, mega bańki mydlane, balonowe cudaki czy dmuchańce. Na nieco starszych czekały zaś rozgrywki w mega piłkarzyki ludzkie, które cieszyły się ogromną popularnością.

Nie zabrakło  także konkursów i dla dzieci i dla rodzin z licznymi nagrodami. Główną gwiazdą wieczoru, która  przyciągnęła jak magnes  na nasz Festyn nie zliczoną rzeszę oglądających był niewątpliwie Pan Łukasz Czepiela- Mistrz Świata Red Bull Air Race w klasie Challenger i jego pokaz akrobacji lotniczych. Były to chwile nie zapomniane i w naszych okolicach niespotykane., toteż zostaną zapisane  w naszej pamięci na długo.

Dodatkową niespodzianką było pojawienie się Mistrza po pokazie na naszej scenie, gdzie mogliśmy go przedstawić i zadać kilka pytań, dostać autograf a nawet zrobić sobie zdjęcie.

„Z tego miejsca chciałabym bardzo podziękować  Panu Łukaszowi  Czepieli za to ,że mimo swoich licznych obowiązków znalazł chwilę i sposobność by podzielić się z nami swoją pasją”- podkreśla Sołtys Dagmara Radosz.

Podczas Festynu nie zabrakło słodkości, były ciasta, muffinki dla najmłodszych, słynna pajda ze smalczykiem i kiszonym ogórkiem, a amatorzy pieczonek ustawiali się w długiej kolejce. Wszystkie te pyszności przygotowały Panie z KGW Wojsławice.

Druhowie OSP zadbali zaś o zaplecze techniczne wraz z atrakcjami dla dzieci, m.in. odbyły się uwielbiane  przejażdżki z udziałem syren alarmowych. Dziękujemy za przybycie naszym gościom Panu Staroście Powiatu Myszkowskiego Piotrowi Kołodziejczykowi, V-ce Staroście Powiatu Myszkowskiego Panu Mariuszowi Morawcowi, Komendantowi Powiatowemu Policji w Myszkowie Panu Marcinowi Lemańskiemu,  Pani Grażynie Sitek – Radnej Gminy i Miasta Koziegłowy,oraz Pani Renacie Garleja-Dyrektor  Miejsko- Gminnego Ośrodka Promocji Kultury w Koziegłowach.

Zwieńczeniem tego przedsięwzięcia była zabawa taneczna przy dźwiękach Zespołu „ Eminens”. Organizatorzy składają ogromne podziękowania  Sponsorom i wszystkim osobom współpracującym przy tej Imprezie za serce, ręce chętne do pracy i nie ustającą wiarę w nasze możliwości. Za rok spotkamy się na pewno.

 

Materiał przygotowany przez Sołtys Wojsławic.

 

15

LIP

2022

446

razy

czytano

450/4492

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.